Vydařený víkend v rámci Letní ceny Brna na Masarykově okruhu absolvoval mladý závodník týmu New2 Project Patrik Carda.

Patrik Carda o uplynulém víkendu absolvoval druhý závodní víkend v barvách týmu New2 Project, kde sedlal Yamahu R6. Po debutu na Jarní ceně naskočil mladý jezdec z nedalekých Popůvek u Brna do Letní ceny, kde se mu podařilo získat dosavadní nejlepší výsledek v kategorii do 600 ccm.

Po nadějných pátečních trénincích na mokré trati se Patrikovi podařilo v rámci sobotní kvalifikace i přes problémy s mlžením plexi jeho přilby zajet solidní sedmou pozici, což dalo naděje na boj o pódiové umístění. Bohužel i v závěru samotného závodu se tyto problémy vrátily, což Patrika Cardu připravilo o pódium a musel se spokojit s pátou pozicí. V nedělním závodě tento výsledek zopakoval a opět dojel v Top 5.

 

 

„Uplynulý víkend považuji za velmi podařený. Už v pátečních trénincích se nám podařilo nastavit motorku a zajet slušný čas. Sobota se jela za deště, což mi celkem hrálo do karet, protože jsem na morku silný, takže tyto podmínky byly moje výhoda. V první kvalifikaci jsme ale bohužel měli problémy s plexi a nepodařilo se mi zajet ani jedno rychlé kolo. Do druhé kvalifikace jsme problém vyřešili a zajel jsem celkové 7 místo. Závod byl skvělý až do té chvíle, kdy se mi 2 kola před koncem začalo opět mlžit plexi. Ztratil jsem 2 pozice, což mne stálo pódium. Po nedělním warm-upu jsem se cítil dobře a byl odhodlaný opět bojovat o bednu. Start závodu se mi troufám říct povedl a snažil jsem se držet Karla Haniky, což bylo fantastické. V závodě jsem zajel svůj rekordní čas, dojel jsem v Top 5 a zagumoval pro svůj fanklub na „céčku, takže to byl skvělý závěr. Cely víkend jsem si užil a chtěl bych poděkovat mému týmu New2project, fanklubu a všem sponzorům,“řekl Patrik Carda.

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno