Během testování ve Španělsku promluvil Patrik Carda o svém aktuálním tréninku a přípravách na letošní sezónu v ADAC Junior Cupu.

Ahoj Patriku, právě jsi na testech ve Španělsku, co přesně tu zkoušíte?

“Trénoval jsem rychlost a zkoušel nové pneumatiky. Jezdil jsem na pitbike s Kubou Kornfeilem, dále pak na KTM 450 Supermoto a na KTM 390RC Junior Cup pro letošní sezónu, na které budu závodit.”

Příprava samozřejmě neprobíhá na jednom místě, kde jste testovali?

“Tratě jsme různě měnili, protože jsou ve Španělsku neomezené možnosti. Díky tomu jsme navštívili okruhy v Cartageně, Valencii, Ribeře, Chivě, Fortuně, Albaidě a kartingové centrum Manises.”

To je slušná porce míst, čeká vás ještě nějaký test?

“Ještě nás čeká společný test ADAC Junior Cupu v Misanu na trati Marca Simoncelliho, kde budeme jezdit od 13. do 15.dubna 2019.”

Samozřejmě, že strávit co nejvíce kilometrů na závodní trati je klíčové, ale zároveň to není jediná příprava. Jak ses celkově připravoval před sezónou?

“Příprava byla taková, že jsem měl u nás třikrát týdně fitness trénink s osobním trenérem Michalem a také jednou týdně trénink boxu u Tomáše Hrona. K tomu jsme trávili dva víkendy v měsíci ve Španělsku.”

Jak se těšíš na start sezóny?

“Samozřejmě, že se na start sezóny moc těším. Příprava byla 100% a všude jsem hodně zrychlil, ale zároveň si uvědomuji, že soupeři určitě neodpočívali.”

Jak právě hodnotíš konkurenci pro letošek?

“Konkurence bude velká, takže k nim chovám respekt, ale pevně doufám, že moje zimní příprava bude ve výsledcích odměnou. Doufám, že svého osobního trenéra Petra Kluga potěším. Mým velkým přáním a snem je vyhrát alespoň jeden závod, nejlépe na Sachsenringu při závodech MotoGP.”

Jaké závody tě letos čekají?

  • 16. 4. 2019 bude zmíněný oficiální test ADAC Junior Cup 2019 a poté už závody:
  • IDM Lausitzring: 17. 5. -19. 5. 2019
  • Oschersleben Speedweek: 7. 6 – 9. 6. 2019
  • MotoGP Sachsenring: 5. 7 – 9. 7. 2019
  • IDM Most: 9. 8 – 11. 8. 2019
  • BSB Assen: 20. 9 – 22. 9. 2019
  • finále při IDM Hockenheim: 27. 9 – 29. 9. 2019

Díky za rozhovor, ať se daří!

“Já také děkuji za podporu a držte palce.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno