O víkendu se jel na německém okruhu Oschersleben třetí podnik letošní sezony ADAC Junior Cupu, kde v obou závodech bojoval o pódiové umístění český závodník Patrik Carda.

Do závodního víkendu Patrik Carda vstoupil ve skvělé formě, když vyhrál úvodní páteční trénink. V následující první kvalifikaci potkala Patrika hned v druhém ostrém kole závada na motoru, celý tým ale odvedl skvělou práci a dokázal motocykl připravit již pro druhou kvalifikaci, kde si Patrik vyjel čtvrté místo na startovním roštu.

V sobotním prvním závodě se Patrik držel ve skupině bojující o 3. až 5. místo, o třetí pozici bojoval až do posledního kola, kdy pódium při těsném souboji uniklo o pouhých pár centimetrů a Patrik Carda dojel čtvrtý. V druhé jízdě se český závodník držel ve vedoucí skupině, několikrát celý závod i vedl, po neuvěřitelných soubojích dojel Patrik opět na čtvrtém místě.

Další závodní víkend je na programu o Čekání na pódium pokračujeprvním červencovém víkendu na okruhu Sachsenring, kde se jede v rámci Grand Prix Německa.

Patrik Carda:

„Do víkendu na jedné z nejnáročnějších tratí v kalendáři jsem vstoupil ve skvělé formě a první trénink jsem vyhrál. Poté nás bohužel potkal problém s motorem v první kvalifikaci, velký dík patří celému týmu, který odvedl skvělou práci a motorku stihl do druhé kvalifikace připravit a já zajel čtvrtý čas. V prvním závodě jsem se držel ve skupině bojující o třetí místo, kde jsem bojoval až do posledního metru závodu, tam mi pódium uniklo o pouhých pár centimetrů. Ve druhém závodě jsem se držel ve vedoucí skupině, několikrát jsem byl i první, ale závod byl ukončen tři kola před cílem červenou vlajkou a já byl klasifikován opět na čtvrtém místě.  Velký dík patří celému česko-německému fanklubu a jeho Janu Hübnerovi, který jej vede. Byli zde i mí dva němečtí sponzoři, kteří měli z výkonů v obou závodech velkou radost. Přišel mne podpořit i Karel Hanika, který zde jel závody Endurance. Nyní je před námi Sachsenring, kam bych rád všechny pozval a věřím, že tam nám již pódium vyjde.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno