Manažer továrního týmu Yamaha v šampionátu Mistrovství světa Superbiků má pro sezonu 2017 jasný cíl – bojovat o mistrovský titul

Jezdecké složení továrního týmu PATA Yamaha pro sezonu 2017 zatím není vyjasněné, ale týmový manažer pan Paul Denning již má jasno ve věci cílů týmu pro nadcházející sezonu. Jak tento zkušený manažer prohlásil, Yamahy by měly v roce 2017 bojovat o mistrovský titul.
 
Dle slov Denninga nebyl ani pro celý tým vůbec snadný přechod od motocyklů Suzuki k továrním Yamahám, které jedou v letošní sezoně. Většina těchto procesů ale již proběhla a celý tým si již na motocykly Yamaha zvykl. Zároveň si ale Dening postěžoval, že kvůli koncentraci továrny na MotoGP je další vývoj superbikového stroje mnohem pomalejší, než očekával.
 
 
„Přechod od Suzuki k Yamaze nebyl snadný, nejednalo se jen o novou motorku, ale o celý nový pracovní systém. Nyní vystupujeme jako plně tovární tým, pro který motorku Yamaha vyvíjí jak v Evropě, tak i v Japonsku. Samozřejmě celý vývoj probíhá na základě našich informací a poznatků. Yamaze zabrala spoustu času práce s jednotnou řídicí jednotkou v MotoGP, což samozřejmě ovlivnilo také další vývoj superbikového projektu. Za dosavadní průběh sezony jsme udělali velký pokrok, nyní již vše koncentrujeme na sezonu 2017. Samozřejmě chceme se ctí dokončit tu letošní, ale v příštím roce je naším cílem boj o mistrovský titul,“ řekl Paul Denning.

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno