O víkendu se jely další závody mistrovství Evropy v Supermoto v Řecku, kde Pavel Kejmar vybojoval další umístění na stupních vítězů a udržel první pozici v celkovém pořadí. Jak víkend hodnotí?

V řeckém Thessaloniki se o uplynulém víkendu odjel další závodní podnik mistrovství Evropy v Supermoto, jehož je pravidelným účastníkem také český závodník Pavel Kejmar. Kejmi už několik let patří ke světové špičce, což také potvrdil v posledních závodech. Závodní víkend začal prvním tréninkem, ve kterém obsadil třetí pozici za Markusem Classem a úřadujícím šampionem Thomasem Chareyrem.

I když v Řecku panovalo velké horko, dokázal se Pavel během druhého volného tréninku zlepšit o tři desetiny vteřiny a obsadil druhé místo, opět za Markusem Classem. V sobotu pak závodníky ještě čekala kvalifikace, ve které si jezdec týmu Degasoline Motorsport vyjel opět druhou příčku, takže start z první řady.

Nedělní program rozjel ranní warm up, kde si Kejmi znovu vyjel druhé místo. Vrcholem nedělního programu byly závody. S náročnými podmínkami na trati se Kejmi dobře vypořádal a první rozjížďku dojel třetí. Dvojka, která ho provázela během většiny výsledků, přišla i ve druhé rozjížďce, kdy cílem opět projel druhý. Výsledkem toho bylo celkové druhé místo. Díky chybě soupeře a dostatečnému bodovému zisku si Pavel Kejmar nadále udržuje první pozici v celkovém hodnocení mistrovství Evropy. Nyní ho čekají závody v italském šampionátu a ME v Supermoto se rozjede až září, kde se bude snažit získat titul mistra Evropy.

S Pavlem Kejmarem byl v Řecku také Jan Ulman, což je mladý desetiletý závodník, kterého Pavel tři roky trénuje. Ulmik ve své třídě dokázal vyhrát, což Kejmimu udělalo ještě větší radost, než z vlastních výsledků.

Jan Ulman (1. místo)

Pavel Kejmar

“V Řecku to bylo o velkém horku, bylo 43°C ve stínu a na sluníčku ani nechci vědět, kolik bylo. Z toho jsem měl také bolesti v mém zraněném kolenu. Trať se mi moc nelíbila, byla úzká a jen na některých částech byl nový asfalt, jinde to nestálo za nic a off-road dodělali až ve čtvrtek. Svým charakterem byla “cik cak” a poté následovala dlouhá rovinka. Nicméně i přes to všechno mě takové tratě většinou vyhovují, což se potvrdilo ve výsledcích. V sobotu jsem skončil v trénincích na třetím a druhém místě a v kvalifikaci jsem obsadil druhou pozici. Jako jediní jsme se s Thomasem Chareyrem dostali pod 1:09 a na něj jsem ztrácel 0,4 s. To nebylo špatné a byl jsem docela spokojený.”

“Ve Warm Upu jsem byl druhý, také za Thomasem. Potřeboval jsem si jet v klidu do Top3. Do obou rozjížděk jsem dobře odstartoval a jel na třetím místě. Markus Class s Thomasem Chareyrem se honili mezi sebou a já jsem věděl, že kdybych na to moc tlačil, mohl bych riskovat pád. S továrnou jsme předtím řešili technický problém a vyměnili celou elektroniku, takže jsem chtěl jet hlavně v klidu, nespadnout a neudělat nějakou fatální chybu z mé strany. To se mi povedlo, takže jsem první rozjížďku dojel třetí a kluci mi trochu ujeli. Ve druhé rozjížďce to vypadalo podobně, ale v polovině závodu Markus Class spadl, dokonce dvakrát. Tím mi bodově pomohl, protože dojel sedmý, takže na mě ztrácí víc.”

Pavel Kejmar (2. místo)

“Thomas Chareyre na mě dvěma výhrami stáhl osm bodů, ale stále jsem si dokázal udržet vedení v šampionátu o 15 bodů. Na závěr sezóny nás čekají závody v Itálii, které si musím v klidu dojet, abych oslavil evropský titul. Tým funguje skvěle a všechno je tak, jak má. Nyní jsem na trajektu z Řecka do Benátek a z nich pojedu do Pomposy, kde budu trénovat a zúčastním se italského mistráku. Následně budu mít asi pět týdnů volno a následovat budou v září další závody v italském mistrovství a poté zmíněné závody mistrovství Evropy.”

“Kromě svých výsledků mi udělal velkou radost Jan Ulman, kterého tři roky trénuji. Nyní v Řecku vyhrál evropské závody a to je mu deset let. Z toho jsem měl ještě možná větší radost.”

Zdroj: Pavel Kejmar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno