Závodní ředitel KTM vidí jako nejzazší termín pro start sezony 2020 v září, pokud se to nepodaří, již nebude reálné odjet potřebný počet závodů.

 

Restart sezony MotoGP v průběhu letošního léta se zdá být s ohledem na aktuální vývoj situace v Evropě již utopií, nicméně aby bylo možné sezonu 2020 zachránit, většina zainteresovaných se shodují na tom, že by se muselo odstartovat v září.

Tohoto názoru je i závodní ředitel rakouské továrny KTM, pan Pit Beirer, dle jehož slov je právě září absolutní deadline pro odstartování. Pokud by restart ani v září nebyl možný, nebylo by z jeho pohledu reálné odjet ani požadovaných devět nebo deset Grand Prix.

 

„Z mého pohledu je absolutní deadline, abychom mohli odjet devět nebo deset Grand Prix, začátek září. Samozřejmě by ale bylo optimální, kdyby to mohlo být již v srpnu, zatím nesmíme myslet negativně. Zatím to ale bohužel vypadá tak, že každý sport je téměř na konci světa. Samozřejmě si kdykoliv může stát, že tuto hranici překročíme a letos se nepojede nic, ale na to zatím nechci myslet. Dokud tento scénář nenastane, musíme připravovat scénáře na to, abychom alespoň deset závodů odjeli. Musíme být připraveni na to, že v červenci nebo srpnu dostaneme zelenou, proto se na tuto variantu musíme neustále připravovat,“ řekl Pit Beirer.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: KTM Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno