Pit Beirer hovořil o Red Bull Rookies Cupu a tom, jak rakouská továrna KTM vychovává mladé talenty pro MotoGP.

V jednom z nedávných rozhovorů se manažer továrního týmu italské Ducati, pan Davide Tardozzi, vyjádřil kriticky na adresu rakouské KTM, která dle jeho slov má výraznou konkurenční výhodu ve vychovávání mladých talentů, protože ve spolupráci s Red Bullem již řadu let organizuje Rookies Cup.

 

 

Nyní se k celé záležitosti vyjádřil i závodní ředitel rakouské továrny KTM, pan Pit Beirer, dle jehož slov je tomu přesně naopak a KTM vychovává jezdce i pro ostatní továrny v královské kubatuře MotoGP.

„Rookies Cup s Red Bullem pořádáme od roku 2007, zatímco do roku 2017 jsme v královské kubatuře neměli žádný tovární tým. Tam nám krvácelo srdce, protože jsme vychovávali mladé talenty a poté jsme je předali jiným továrnám. Nyní mohou někteří jezdci absolvovat celou cestu až do MotoGP s KTM. Ale samozřejmě jsme omezení počtem, takže i tak ostatní jezdci jdou k jiným týmům. Když se podíváme na Ducati, tak Miller, Zarco, Martin i Bastianini prošli Rookies Cupem, jen Bagnaia pochází z akademie Valentina Rossiho,“ řekl Pit Beirer.

 

MotoGP 2022 – představení designu týmů RedBull KTM Factory a Tech3 Factory Racing

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: KTM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno