Druhá jízda MS Superbiků v britském Donington Parku byla z pohledu českého jezdce mnohem lepší, a po solidním výkonu obsadil v cíli 13. místo. V celkové klasifikaci mu patří 23. pozice.

Dnešní závod byl ve znamení mnoha pádů. I to Ondrovi pomohlo k bodovému zisku. Po startu se velmi dobře pohyboval ve skupině s Bradlem a Savadorim v boji o body. Poté sice chyboval a propadl se za Riccarda Russa, nakonec však jeho výkon stačil na velmi cenné 13. místo.

Dnes jsem měl docela štěstí. Je jasné, že dojet na body znamená, aby bylo hodně výpadků. Realita je taková, že se momentálně pohybujeme na limitu naší techniky a pokud dojde ke zlepšení, tak jen k nepatrnému. Nicméně musím uznat, že dnes jsem tomu štěstí šel docela naproti. Po startu jsem se velmi dobře držel v silné skupině, svedl jsem několik soubojů se Stefanem Bradlem na tovární Hondě a poté se ho snažil držet. To se mi stalo trochu osudným, protože jsem v přemíře snahy vyjel v poslední zatáčce z trati. Poté jsem se snažil znovu dotáhnout na Russa a věřil jsem, že ho podobně jako včera předjedu. Byl dnes ale o něco rychlejší. Navíc poté, co mi začala vadnout přední brzda, jsem se vydal ze všech sil mého pravého předloktí, a tak jsem musel zvolnit. Dnes bylo 12. místo reálné, to mě trochu mrzí, nicméně realisticky musíme být maximálně spokojeni i se třemi body. Děkuji svému týmu techniků, kteří pracují opravdu výborně a snaží se z té naší Kawy vymačkat maximum,“ shrnul nedělní jízdu Ondřej Ježek.

Sedmé kolo MS Superbike se koná 16. – 18. června v italském Misanu.
Pořadí II. jízda Superbike:
1.  J. REA /GBR/ Kawasaki ZX-10RR
2.  T. SYKES /GBR/ Kawasaki ZX-10RR +1.601
3.  C. DAVIES  /GBR/ Ducati Panigale R  +12.200
4.  M. VAN DER MARK /NED/ Yamaha YZF R1 +12.984
5.  A. LOWES /GBR/ Yamaha YZF R1 +18.953
13. O. JEŽEK  / CZE/ Kawasaki ZX-10R   +1’22.719
Průběžné pořadí v šampionátu:
1. J. REA – 260 bodů
2. T. SYKES – 205 bodů
3. C. DAVIES –  185 bodů
4. M. MELANDRI – 137 bodů
5. A. LOWES –  121 bodů
23. O. JEŽEK –  6 bodů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno