Letošní závod Classic TT, který se měl konat od neděle 22. srpna do pondělí 30. srpna, byl zrušen.

Vláda Ostrova Man přijala rozhodnutí o zrušení závodu Classic TT, a to kvůli přetrvávající nejistotě způsobené pandemií Covid-19, zejména pak kvůli dostupnosti traťových maršálů, zdravotníků, úředníků závodů a dalších dobrovolníků potřebných k bezpečnému a efektivnímu provedení akce.

Zrušení akce druhý rok v řadě je obrovským zklamáním pro fanoušky, závodníky, organizátory závodů a dobrovolníky, ale i pro širší komunitu na Ostrově Man. Poté, co byl zrušen legendární závod Tourist Trophy Isle of Man, byl tedy zrušen i druhý z velkých tradičních podniků na přírodních okruzích.

 

 

Paul Phillips, obchodní manažer TT

„Je zřejmé, že se jedná o další neuspokojivé oznámení, které musíme učinit, ale stejně jako při zrušení závodů TT 2021, bylo důležité, aby bylo přijato včas. Musíme poskytnout jistotu tisícům návštěvníků a jednotlivců, kteří ta vědí, že se nesejdou ani při Classic TT. Dvouletá pauza v závodech na ostrově není to, co by kdokoli chtěl, ale náš Motorsport Team tvrdě pracuje na tom, aby zajistil, že se TT a Classic TT v roce 2022 vrátí silnější než kdykoli předtím.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: iomTT

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno