Šéfmechanik Christian Gabarrini si velmi chválí spolupráci s Jorgem Lorenzem, která odstartovala po jeho přestupu k italské Ducati.

Jorge Lorenzo současně se svým přestupem k Ducati měnil i šéfmechanika, kdy po dlouhodobé spolupráci s Ramonem Forcadou u Yamahy začal spolupracovat s Christianem Gabarrinim, jenž dříve zastával pozici šéfmechanika u Caseyho Stonera.

Jak nyní Gabarrini v jednom z rozhovorů prozradil, spolupráce s Jorgem byla v průběhu letošní sezony skvělá. Zároveň Gabarrini dodává, že Lorenzo je skutečný šampion, který ví, jak chce motocykl nastavit a umí poskytnout opravdu kvalitní zpětnou vazbu.

„Naše spolupráce probíhá opravdu skvěle. Je to skutečný šampion. Jorge je v každé sekundě maximálně koncentrovaný na svoji práci. Kdykoliv vyjíždí na závodní trať, můžete si být jistý, že odvede stoprocentní výkon. Na začátku pro něj ale nebylo snadné se adaptovat motocyklu Ducati. Tento motocykl se chová zcela jinak než Yamaha, na kterou byl předtím zvyklý. Celkem rychle byl schopný zajet jedno rychlé kolo, ale udržet konstantní rychlost v průběhu celého závodu pro něj nebylo snadné. Sám na něm obdivuji skutečnost, že se nikdy na nic nevymlouvá, ale vždy bere věci tak, jak jsou,“ řekl Christian Gabarrini.


Zdroj: Bikeracing.cz; speedweek.com, foto: ducati-racing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno