Dle nejnovějších informací od našich západních sousedů je velmi pravděpodobné, že již v příští sezoně se pojede Grand Prix Německa na okruhu Nürburgring.

Již několik měsíců probíhají v Německu ožehavé diskuze na téma budoucnosti Grand Prix Německa na okruhu Sachsenring. Jak je dobře známo, Sachsenring má již několik let problémy s pořádáním německé GP a ADACu již dochází trpělivost.
S ohledem na tyto skutečnosti již probíhají jednání s okruhem Nürburgring, kam by se již v příštím roce mohla německá Grand Prix přesunout. V průběhu srpna tuto trať navštíví i představitelé Dorny a budou zkoumat, zda tato trať splňuje aktuální bezpečnostní předpisy šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.
Prezident ADACu, pan Hermann Tomczyk, k této záležitosti v jednom z rozhovorů řekl: „Je pravdou, že co se týče fanoušků, je Sachsenring v Německu ideálním místem. Na druhou stranu ale musím říci, že my jako partner Sachsenringu v pořádání německé Grand Prix již nechceme pokračovat. Nechci nijak komentovat hospodaření Sachsenringu, ale jako smluvní partner Dorny musím udělat maximum pro to, abychom naše smlouvy naplnili. Proto nyní probíhají jednání s Nürburgringem.“

zdroj: bikeracing.cz/speeweek.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno