Organizátoři rallye Dakar představili předběžnou trasu příštího ročníku.

Závod rallye Dakar po svých začátcích v Africe a následném přesunu do Jižní Ameriky s příštím ročníkem zavítá na další kontinent. Od roku 2020 se bude jezdit v Saudské Arábii a organizátoři již představili předběžný plán závodní trasy. Celkově půjde již o 30. zemi, která hostila závod rallye Dakar a která zároveň zachovává tradice soutěže co se týče terénu. Závodníci se opět mohou těšit na písčité duny, hory a historická místa.

Start rallye Dakar 2020 bude ve městě Jeddah, které je domovem pro 3,5 milionu lidí a je druhým největším městem v zemi. Zároveň jde o ekonomické a komerční centrum u Rudého moře, jehož historie sahá do sedmého století. Závodníci následně zamíří na sever, ze kterého se stočí k městu Riyadh, kde bude den odpočinku. V překladu toto město znamená “zahrada” a žije zde přes šest milionů obyvatel. Rozvoj města v minulém století šel ruku v ruce i s mrakodrapy a některé z nich přesahují 300 metrů výšky. Závěrečné pódium bude ve městě Al Qiddiya, které leží nedaleko od Riyadh, přibližně 40 km, ale mezi těmito městy závodníci ujedou spoustu kilometrů na jihu země. Je zajímavé, že město bylo založeno teprve v roce 2018, kdy se postupně začaly budovat všechny důležité stavby. Veřejnosti by mělo být přístupné v roce 2022.

Saudská Arábie má rozlohu více než dva miliony čtverečních kilometrů a je největší zemí blízkého východu. Většina obyvatel žije na pobřeží moře, ale její krajina nabízí spoustu možností a zajímavých přírodních krás. Jezdci vystoupají od pobřeží až do výšek přes 2 500 m a v údolích to bude náročné na navigaci. Na jihu si pak užijí velké písčité duny, kdy některé dosahují výšek přes 250 metrů.

Trasa rallye Dakar 2020

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno