Tým Tech 3 dnes oznámil ukončení spolupráce s továrnou Yamaha ke konci letošní sezony královské kubatury MotoGP.

Tým Tech 3 dnes oficiálně oznámil ukončení spolupráce s továrnou Yamaha se závěrem letošní sezony královské kubatury MotoGP. Tímto krokem tak končí úspěšná dvacetiletá spolupráce francouzského týmu pod vedením Hervé Poncharala a japonské továrny.

Dle zákulisních informací je hlavním důvodem skutečnost, že Yamaha nechtěla týmu Tech 3 nabídnout smlouvu na delší časový horizont, a proto se Poncharal rozhodl hledat vhodnějšího partnera. Hlavní příčinou, proč Yamaha nechtěla nabídnout delší smlouvu, je zřejmě skutečnost, že chce buď v roce 2019 nebo 2020 garantovat dva satelitní motocyklu týmu Valentina Rossiho, jehož vstup do MotoGP je tak opět o krůček blíže.

 

Tento krok také může znamenat skutečnost, že Rossi již plánuje ukončení kariéry na konci sezony 2018 případně 2019….

„Shrnout partnerství mezi Yamahou a týmem Tech 3 v pár slovech by byl velmi náročný úkol. S Yamahou jsme začali spolupracovat v roce 1998 a na těchto dvacet let spolupráce mám skvělé vzpomínky. Za tyto roky bych chtěl Yamaze poděkovat za skvělou podporu. Tým Tech 3 je malá společnost, která musí myslet na svoji budoucnost a zvažovat všechny adekvátní možnosti. Byla nám nabídnuta smlouva, na kterou jsem čekal od založení mého týmu, takže jsem nemohl odmítnout. Nicméně budeme tým Monster Yamaha Tech 3 do posledního kola ve Valencii. JohannZarco i Hafizh Syahrin budou bojovat o přední pozice a budeme k Yamaze stále loajální. Věřím, že Yamaha najde silného partnera, který nás nahradí,“ řekl Hervé Poncharal.

 


Zdroj: bikeracing.cz/tisková zpráva TECH3/ foto yamaha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno