O jedenácté etapě z Belénu do Chilecita se už předem vědělo, že bude náročná. Každoročně zde vypadne několik závodníků. Bývá zde velké vedro, které startovním polem vždy zamává.

Bohužel se tak stalo i jezdci týmu Moto Racing Group, Milanu Engelovi. Už před dvěma lety na stejném místě musel opustit tento slavný závod díky technické poruše. Tehdy se pokoušel dostat do cíle dokonce za pomoci koňského spřežení. Letos se to bohužel nepovedlo. Po dobrém výkonu, kdy se během etapy pohyboval na všech waypointech do dvacátého místa přišla chyba a všem nadějím byl konec. Přišel pád a Milan Engel po transportu vrtulníkem do nemocnice věděl, že pro něj letošní Dakar končí na stejném místě, jako ten před dvěma lety.

V ten moment přišla zpráva k jeho týmu, že Engel dále nepokračuje. „V tu chvíli nastal velký komunikační chaos, jelikož se celý dakarský kolotoč pohyboval v místech s velice omezeným telefonním signálem a my nevěděli, co se Milanovi stalo, kam bude převezený a kde na něj vůbec čekat. To trvalo pár hodin, ale pak jsme se dostali do bivaku v Chilecitu a organizátor nám řekl, že je letecky transportován do nemocnice v San Juan s podezřením na poranění zad.

 

Toto nám potvrdila také posádka našeho novinářského vozu, který se okamžitě vydal z tratě směrem k nám“, dodal Ervín Krajčovič, manager týmu.  Před osudovým okamžikem, figuroval Engel na celkovém 23. místě a držel tak jednoznačně pozici české jedničky v kategorii motocyklů. „Je to velká škoda. Mrzí mě to kvůli týmu, sponzorům a také fanouškům. Jel jsem po rovině, bylo tam strašně kamenů a najednou mě nakopl o zadní kolo. Už jsem ležel na zemi a nemohl se hýbat. Po čtyřech minutách dorazil první závodník a okamžitě mi zavolal vrtulník.

Ten přiletěl prakticky okamžitě. Ani nevím, co zbylo z motorky, pamatuji si jen, že přední kolo bylo do vrtule“, posla vzkaz Engel z nemocnice, kde si jej tým ještě ve čtvrtek v poledne vyzvedl.  Jeho zdravotní stav nyní není vážný, nemá žádné zlomeniny a jsme rádi, že bude propuštěn. Nicméně tým zvažuje, že jej pošle na další lékařské vyšetření.

 


zdroj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno