Petr Pilát je stálicí světového freestyle motokrosu, ke kterému každoročně patří také akce Pilníkovo pozdní odpoledne. Petr organizuje tuto akci již po třinácté a na co se můžeme těšit letos?

Čeští závodníci vždy patřili ke špičce světového freestyle motokrosu a my můžeme být rádi, že se snaží tento velice nebezpečný a adrenalinový sport rozvíjet i u nás, v malé zemi ve střední Evropě. Šampionát mistrovství světa tu nemáme, takže my se můžeme těšit, že se tu snaží pár nadšenců akce na podobné úrovni pořádat. Jednou z nich je také Pilníkovo pozdní odpoledne, kterou má na svědomí Petr Pilát. Tovární jezdec KTM každoročně zve do svého tréninkového parku v Čerčanech spoustu dalších závodníků z oboru, ale není to jen o FMX. Akce se účastní i závodníci jiných disciplín a nechybí ani koncerty. Navíc je akce dostupná všem, protože je vstupné dobrovolné.

A co k tomu Petr dodává?

“Moje srdce, moje akce, moje všechno… Navíc spojené s dětmi. Samozřejmě, řeč je o Pilníkově pozdním odpoledni! Show, kterou pro milovníky adrenalinu a zábavy pořádám už dlouhých 13 let. Ano, první ročník jsem dal dohromady opravdu, když mi bylo čtrnáct. Samozřejmě s pomocí mého šéfmechanika v podobě milovaného táty a rodiny bych do dneška nezvládal asi vůbec nic.

O co jde? Děláte si legraci, že to nevíte? No, dobře. Každý rok pozvu do svého tréninkového centra v Čerčanech u Benešova partu kamarádů, létáme vzduchem a dáváme, co umíme. Přestávky vyplňují zajímaví hosté – každoročně přijíždějí legendy freestyle motokrosu nejen z Česka, ale z celého světa, letadlo tu provětral TOP pilot Red Bull Air Race Martin Šonka, zazpíval rapper Marpo, Olga Lounová či Ben Cristovao. Dělo se tu toho hodně…

Myslím samozřejmě i na ty nejmenší. Děti se vyblbnou na skákacím hradě, trampolíně, atd… zasoutěží si o zajímavé ceny, každý si tu najde to svoje.”

A na co se můžeme těšit letos? Petr Pilát už začal postupně odhalovat program letošního 13. ročníku.

“Tak jako vždy to nebude jen o mě. Budou tu jezdci z České republiky, ale jednám i se zahraničními. Je možné, že sem přijede někdo z Itálie a řeší se také někdo z Austrálie, ale to ještě nevíme, to se uvidí. Konkrétně ale ještě nemůžu jmenovat, musím si také nechat něco na příští dny. Kromě toho tu bude zpívat Daniel Landa, uvidíte ukázku thai boxu a vzduchem se proletí Martin Šonka, kterého jistě znáte z Red Bull Air Race, což je mistrovství světa v letecké akrobacii. Martin pravidelně bojuje o vítězství nejen v jednotlivých závodech, ale hlavně i v celkovém hodnocení. Dále si chystám jedno hudební překvapení, ale to ještě nesmím prozradit. Všechny srdečně zvu na tuto akci, kterou pořádám s rodinou a kamarády, protože věřím, že si ji tak jako pokaždé užije každý!”

Letošní ročník se koná 28. července 2018 od 14:00 v Čerčanech a vstupné je dobrovolné. Více informací na sociálních sítích u profilu Pilníkovo pozdní odpoledne, či u Petra Piláta.

Facebooková akce: https://www.facebook.com/events/1315137091922784/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno