Filip Salač a Alessandro Zaccone jsou s týmem Gresini Racing Moto2 připraveni na americké závody, první se pojede již tuto neděli MotoGP v Argentině, druhý o týden později v USA.

Na řadě je první dvojkolo sezony pro tým Gresini Racing Moto2, který čeká první závodní víkend na okruhu Termas de Rio Hondo a hned poté v Texasu.

Od posledního závodu v Argentině, v „Ohňové zemi“, uplynuly dva roky. 4,8 km dlouhý okruh s pěti levými a devíti pravými zatáčkami, to vše musí Alessandro Zaccone, který v Termasu nikdy nebyl, objevit, stejně jako na okruhu v Americe. Bude se muset hodně učit, ale zkušenosti získané v posledních dvou závodech mu budou velmi nápomocné, aby našel nejlepší nastavení svého Kalexu.

Loni se Filip Salač na okruhu „Stars and Stripes“ v Texasu, dlouhém 5,5 km s 11 levými a 9 pravými zatáčkami, kvalifikoval jako sedmý, ale kvůli havárii závod nedokončil. Letos v Moto2 bude tempo jiné, ale jezdec s číslem 12 se bude snažit být konkurenceschopný od prvního tréninku.

 

 

Filip Salač

„Už se nemůžu dočkat, až pojedu v Argentině, je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí a jsem si jistý, že s motorkou Moto2 to bude ještě zábavnější. V posledních dvou kolech jsme ukázali, že jsme rychlí, ale ještě nám chybí poslední krok, abychom mohli sbírat první body. Místo toho pro nás bude Amerika docela obtížná, protože je tam spousta změn směru a šikan, které s motorkou Moto2 není snadné zvládnout. Budu se muset naučit, jak jezdit se svým Kalexem na této trati, která je podle mě jednou z nejtěžších v sezoně.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: Gresini-racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno