Užijte si nové číslo Motohouse. Na stáncích ho najdete stejně jako i nový Motohouse Katalog motocyklů 2022 a uvidíte, že se nám spolu podaří tu dlouhou letošní zimu zdárně překonat.

Vybrali jsme pro vás pár skutečných perliček, včetně excklusivního redakčního testu Ducati Streetfighter V-2 nebo unikátu Petronas FP1…

 

 


 

MH EXCLUSIVE TEST
2022 Ducati Streetfighter V2

Nový dvouválcový Streetfighter má všechny předpoklady být dalším úspěšným supernaháčem od Ducati. Ještě než se dostane na české silnice, dali jsme mu co proto na španělském asfaltu. A tohle na něm zažili. Ducati ráda dělá věci obráceně a tak trochu proti proudu. Už v minulosti se často stalo, že se vytasila s absolutní bombou, která se vlastně přes noc stala instantní klasikou. Pamatujete na 916? První Panigale nebo V4 Streetfightera? Tam se asi není o čem bavit, jsou to naprosté pecky!

 

 


 

SILNIČNÍ TEST – Petronas FP1

Existují vzácné motorky, které mohou mít nějaký unikátní a zajímavý příběh nebo prostě byly vyrobeny v nějakém omezeném počtu jen proto, aby vyhovovaly homologačním pravidlům. Existují také speciální mašiny, které byly vyrobeny na základě toho, že inženýři dostali úplně volnou ruku. Existují i jednorožci – motorky, které jsou obojím a jsou zároveň opředené mýty, jež zpochybňují jejich existenci. Petronas FP1 je jedním z takových, protože ani jeden kus, vyrobený právě kvůli homologaci v roce 2003.

 

 


Závodní historie – Petronas FP1

Příběh závodního speciálu Petronas FP1 je o maličko starší. Pocit, že má vzniknout, dostalo pár nadšenců už o dva roky dřív. Počátek všeho hledejme již na přelomu let 1999 a 2000, kdy se poprvé začalo otevřeně hovořit o příchodu čtyřtaktních motocyklů do královské kubatury, kde měly střídat do té doby dominantní dvoudobé pětistovky.

 

 


Představení novinka 2022
Kawasaki Versys 650

Vzhledově nový Versys určitě přiostřil. Maska se oprostila od oblin a dominantou se staly dva podélné světlomety. Designově nádherně navazuje na větší Versys 1000 nebo sportovní ZX-10RR. To ji hodně omladilo a z celé motorky je cítit víc vzdušnosti a lehkosti.

 

 


 

Představení novinka 2022
Ducati DesertX

Čopra už Ducati nějaký čas má, teď došlo na překročení další hranice. Italové nabídnou svým fanouškům něco na způsob ostrého endura. I když, jak už je u téhle značky zvykem, obyčejný tuctový blátožrout to rozhodně nebude, právě naopak! Hodně futuristický a svým způsobem neuvěřitelně minimalistický design.

 

 


 

MH TEST – Yamaha Tracer 9 GT

Bylo by naivní si říct, že ve světě motorek jsou všichni kamarádi a nikdo nikomu nic nezabral nebo neokopíroval. V tomto světě zuří těžká válka a jde o jedno jediné – o zákazníka. To, že Japonci umí překvapit a zasadit velkou ránu, víme už od 7. prosince 1941. Jaká to ale náhoda, že zrovna při 80. výročí po Pearl Harboru vyjeli ven s motorkou, jako je fungl nový Tracer 9 GT…

 

 


 

MH TEST
Honda CRF1100L Africa Twin

Všemožné porovnávání Afriky Twin s jinými stroji, těch jsou plné časáky, weby a debaty na sociálních sítích. Nespočet článků, kdo najel víc kilometrů na jedno natankování, kdo projel hlubší kaluž, kdo skočil větší skok nebo takzvaně „dočůral“ dál. Toho bylo napsáno spoustu. Co ale otevřít lahev upřímnosti a poodkrýt jedno dobrodružství toulavého děvčete, které odvážnou povahu v sobě nezapře. Očekáváte divoké řádění v terénu a bláto až za ušima?

 


 

 

Srovnávací test
Indian Scout vs. H-D Sportster S

Časy se mění, to je potřeba přijmout, přizpůsobit se. A to, i pokud jste jedna z nejznámějších značek světa, nejen toho motocyklového. Harley-Davidson radikálně říznul do řady Sportster, ta tam jsou vzduchem chlazené motory a troufnu si říct, že i většina tradičních cruiser vlastností. Jenže v pozadí už od roku 2005 stojí nejprodávanější Indian, tedy Scout.

 

 


 

MH TEST – Honda CB125F

Tato Honda CB125F opravdu pochází z Itálie, z továrny ve městě Atessa. To však není nic neobvyklého, i další japonské značky mají své továrny v Evropě. Je to však ideální informace, která přiláká vaši pozornost k zamyšlení, jež bych tímto článkem chtěla vyvolat. Přivedlo mě na to mé další nevšední prvenství, které mi do života tato Honda přinesla.

 

 


 

MH SPORT – Motocyklová silnice

Znáte to jistě sami. Máte něco, co vám přijde jako úplná samozřejmost. Jenže pak o to přijdete a najednou vám dojde, jak obrovská je to škoda a jak hluboká se vytvořila díra. Přesně tohle se stalo silničnímu motocyklovému sportu u nás. Není to zas tolik let nazpět, kdy jsme tady měli poměrně kvalitní republikové silničářské mistrovství.

 

 


 

MH rozhovor – Miroslav Felgr

To, co on, nedokázal v naší republice nikdo. Tedy alespoň pokud se bavíme o uplynulých třiceti letech. Postavil závodní motorku, dal do kupy tým šikovných lidí a dostal se s nimi až do mistrovství světa. Má fabriku, zaměstnává nemálo lidí a stále sní svůj sen o velkém a unikátním produkčním motocyklu. Pan Miroslav Felgr na podzim oslavil 70 let a my ho poprosili o rozhovor.

 

 


 

MH SPORT – Rally Dakar 2022

Letošní ročník nesl pořadové číslo 44. Jelo se potřetí v Saúdské Arábii a soutěž se skládala z jakéhosi krátkého prologu s dlouhým přejezdem a následně z 12 regulérních etap. Organizátoři před začátkem slibovali daleko víc písku, náročnější navigaci a trasu dlouhou přes 8000 kilometrů, z nichž přesně 4258 km měly být měřené speciálky.

 

 


 

Juniorský Sport
Northern Talent Cup

Zhruba před rokem jsme na stránkách Motohousu vyzpovídali sympatickou dvojici brněnských silničářských mladíčků. Teď jsme se s nimi setkali znovu, jenomže tentokráte už před námi sedí celkový vítěz světové juniorské série Northern Talent Cup a jeho parťák, který se ve stejném šampionátu umístil v top 5. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek prožili snový rok.

 


 

MH – Jak jezdit
Co když dostanu smyk?

Tuhle otázku nám pokládáte velmi často. Přiznejte si to, dělat na motorce smyky by chtěl umět každej. A kdo říká, že ne, ten pravděpodobně kecá. Chytlo nás to už při prvních jízdách na kole, kdy dělání smyků zadní brzdou bylo něco jako náboženství. Bylo nemyslitelné, abyste někam přijeli a nezastavili se zablokovaným kolem.

 

 


 

MH – Co máme v tlapách

Sezona se blíží, a tak je potřeba se poohlédnout po nějaké té nejpotřebnější výbavě. Třeba takové motocyklové džíny, to je navíc i věc přenáramně praktická

* Rukavice Richa Hawk WP
* Pánské moto džíny, W-TEC Alfreda CE

 

 


 

MH na akci – WHEELIE.CZ

Motoškolu po zadním jsem si dlouho přála zkusit. Samoukem jsem byla ve svých třinácti letech, když jsem se učila řídit Simsona, ale takovou chybu už udělat nechci. Odnaučovat se chyby a zlozvyky, které se člověk jako samouk naučí, je pak těžké. Takže jsem tady a teď a chci vám povědět něco o tom, jaké to je, učit se „záda“ u Sporťáka…

 

 


 

Custom – Indian Chief
Roland Sands Design vs. Brat Style

Že se kolem nového Indianu Chief začnou dít věci, bylo jasné už při rozhovoru s Olou Stenegärdem, který jste si mohli přečíst v dubnovém vydání Motohousu. Bývalý kápo projektu R nineT u BMW a dnes šéfdesignér Indianu má na customové scéně nejen přehled, ale i pár kámošů. Dva z nich si to dnes rozdají. Kalifornie vs. Japonsko… ne, pardon, dvakrát Kalifornie.

 

 

 


 

Nový tištěný Motohouse 1-2/2022

V prodeji od úterý 24. ledna 2022
cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
roční předplatné 850 Kč, 899 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
Předplatné Česko: www.send.cz
Předplatné Slovensko: www.ipredplatne.sk

 

 


Digitální publikace Motohouse

 

ALZA MEDIA:
https://www.alza.cz/media/motohouse-1-2-2022-d6966544.htm

DIGIPORT:
https://www.digiport.cz/detail/floowie-pu/499569/775-motohouse-1-2-2022

Motohouse Katalog motocyklů a čtyřkolek 2022

2 KOMENTÁŘE

  1. jsem zvědavý na rozhovor o midalu. Stejně nevěřim, že půjde někdy do prodeje.

    A ta malorážka honda chodí do itálie po dílech (indických). Mě neošálí 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno