Rakouská továrna KTM dnes představila své týmy pro závody v Grand Prix.

V posledních dnech mají týmy mistrovství světa silničních motocyklů oficiální prezentace svých týmů. Právě dnes si tuto akci naplánovala rakouská továrna KTM, která rovnou představila i nový satelitní tým Tech3 a jeho tým pro střední třídu Moto2.

Jak se dalo očekávat, tovární tým Red Bull KTM MotoGP Factory Racing víceméně následuje známé barvy z minulých let. Motorce dominuje oranžová a logo hlavního sponzora Red Bull. Zajímavější je pohled na motorky Tech3, kde naopak převažuje modrá barva v kombinaci s oranžovou a stříbrnou.

Hervé Poncharal, známá osobnost z paddocku Grand Prix, se svým týmem až do loňska spolupracoval s Yamahou a sponzorem Monster. V loňském roce se rozhodl přestoupit ke KTM a vyměnit tak YZR-M1 za RC16. Jedním z důvodů byl také fakt, že Yamaha dodávala satelitnímu týmu rok staré motorky, zatímco u KTM budou mít všichni čtyři jezdci stejné stroje. V tomto týmu zůstal Hafizh Syahrin, který loni do MotoGP naskočil na poslední chvíli jako náhrada za nemocného Jonase Folgera. Hafizh nakonec předvedl výborný výkon a tím si zasloužil angažmá na další sezónu. V týmu ho doplní nováček Miguel Oliveira, který v loňské sezóně bojoval o titul mistra světa v Moto2 proti Francescovi Bagnaiovi. V továrním týmu zůstal Pol Espargaro, kterého doplňuje Johann Zarco.

Při loňských i letošním testu jsme mohli vídat hlavně černé kapoty s bílými nápisy, takže bylo otázkou, jak budou letošní stroje vypadat. Nyní už si mohli v sídle KTM všichni nové motorky prohlédnout. Barvy Tech3 budou mít i v Moto2 nováčci Philipp Öttl a Marco Bezzecchi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno