Má za sebou první ostrá kola se superbikovou motorkou. A Oliveru Königovi se ve WSBK dnes nevedlo vůbec špatně. Kawasaki ZX-10RR je pro něj příjemné překvapení.

Tou zásadní zprávou je, že mladý český jezdec předvedl v Indonésii progres. V prvním tréninku s Kawasaki ZX-10RR spadl po šesti kolech, v tom druhém se však dokázal zlepšit a nakonec skončil se ztrátou 4,6 vteřin za nejlepším.

Já jsem příjemně překvapený. Bylo to rychlejší než jsem čekal. Je pod pěti vteřinami, což je super,“ prohlásil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio by Mie.

Hlavně hned na začátku nespadnout a neztrapnit se před nejlepšími závodníky superbiků na světě. Tak to se přesně Oliveru Königovi nepovedlo. V prvním tréninku na okruhu Pertamina Mandalika upadl s motorkou po šesti odjetých kolech.

Do teď nevím, jak se mi to stalo. Prostě jsem najednou ležel na zemi, cítil jsem se jako blbec. To nebylo vůbec dobré,“ smutnil König, který dostal pozvánku do nejvyšší kategorie od týmu Pedercini Racing. „Na pád jsme nepřišli ani z dat. Nepoužíval jsem v tu dobu plyn ani brzdu. Asi to bylo špatně zvolenou pneumatikou. Nevím.“

 

 

Přitom talentovaný český závodník moc dobře věděl, že jako nováček jezdící nejslabší třídu Supersport 300 si musí zjednat hlavně respekt.Myslím, že se na mě ostatní koukali trochu skrz prsty, protože jsem mladý a v prvním tréninku jsem neudělal dobrý dojem na ně. To ve druhém se to už zlepšilo a snad mě budou závodníci už trochu lépe brát,“ popsal König, který v letošním roce dojel na stupních vítězů v Mostě. Do druhého tréninku šel s čistou hlavou a skvěle se zlepšil.

Nakonec jsem to zakončil se ztrátou 4,6 vteřin a zlepšení pěti sekund oproti prvnímu tréninku. To mě těší. Ztráta je sice velká, ale prostor pro zlepšení tam pořád je. Vím o rezervách, které musím odstranit,“ dodal König, který si jízdu na superbikové kawasaki velice užíval.

 

 

Nejvíce se mi líbí elektronika, jak funguje. Můžu přidat plyn a trakce si to pobere. A ten výkon je parádní. Jsem nadšený z celkového projevu motorky. Mám úsměv od ucha k uchu, je to motorka pro velké kluky,“ hlásil nadšený König z Indonésie.

Nejrychlejší byl ve druhém tréninku turecký lídr Toprak Razgatlioglu, který předvedl čas 1:34.230, to Königův nejlepší výkon je 1:38.922. Zítra je na programu závod, nejprve se však pojede kvalifikace v rámci Superpole. Závod je na programu od 8:00 a vysílá ho Nova Sport 1.

  

 

WBSK v Indonésii

Sobota
2:00     Trénink 3
4:10     Superpole
8:00     Závod 1 (PP Nova Sport 1)

Neděle
2:00     Warm Up
4:00     Superpole Race
8:00     Závod 2 (PP Nova Sport 1)

 


zdroj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno