Pokud by se Fabio Quartararo rozhodl odejít v MotoGP od Yamahy, jeví se Suzuki jako nejpravděpodobnější možná varianta.

Úřadující mistr světa královské kubatury – francouzský závodník Fabio Quartararo má platnou smlouvu u továrního týmu Yamahy pouze do konce letošní sezony. I přestože Yamaha již několikrát prohlásila, že udělá maximum pro prodloužení smlouvy s Fabiem, ten spíše vyčkává.

Dle zákulisních informací italských žurnalistů připadá jako nejpravděpodobnější alternativa pro Quartarara japonská Suzuki, která má konkurenceschopnou motorku a zároveň by měla potenciálně volné místo.

 

 

Oproti tomu možný přestup k Ducati je téměř nemožný – ta má již všechny své pozice pro příští rok obsazeny, stejně tak u továrního týmu Repsol Honda by pro Francouze Quartarara prostor nebyl.

Pak jsou zde týmy Aprilie a KTM, ale zde zůstává otázkou, zda by Quartararo byl ochoten riskovat, že nebude mít pro každý víkend konkurenceschopnou motorku.

Jak samotný Quartararo již dříve avizoval, chce si nejdříve projít všechny možné varianty a až poté se rozhodne, zda prodlouží u Yamahy či přestoupí jinam. To by mělo být jasné do konce první poloviny letošní sezony.

 

 

 

zdroj: www.bikeracing.cz , foto: yamaha-racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno