Motorkáři míří zakončit sezónu na Masarykův okruh. Tuto sobotu 14. října se pokusí překonat rekord v počtu motocyklů, které se v jednu chvíli objeví na dráze. Součástí Motoshow rekordu je i letos vzpomínková jízda za zesnulého pilota MotoGP Marca Simoncelliho. Příznivci jedné stopy se v rámci akce mohou těšit na řadu doprovodných aktivit včetně dvoudenních jízd veřejnosti.

 

Motoshow rekord je letos poprvé dvoudenní. V pátek motorkáře čekají celodenní placené jízdy po dráze, stejnou aktivitou program odstartuje i v sobotu. Celá akce vyvrcholí sobotním pokusem o rekord. Hodnota aktuálně platného rekordu z roku 2014 čítá 3 795 motocyklů. „Chceme dát všem fanouškům motocyklů příležitost symbolicky zakončit celou sezónu. Je fascinující, kolik jich každoročně i v tuto část roku dorazí. To jenom ukazuje, jak soudržnou komunitou motorkáři jsou. Nezbývá než doufat, že vyjde počasí, aby si program užili na sto procent,“ doufá výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

 

V čele kolony pojedou osobnosti českého motocyklového prostředí, letos si účast nenechá ujít třeba Josef „Sršeň“ Šiler, Karel Táborský nebo přední tuzemský motocyklový kaskadér Adam „Special“ Peschel. Společně s nimi v přední řadě pojedou závodní naděje z minibikové akademie Masarykova okruhu a na ni navazujícího Brno Circuit Junior Racing Teamu.

 

Pokus o rekord se už tradičně pojede zároveň jako vzpomínková jízda za Marca Simoncelliho, který nepřežil tragickou havárii při malajsijském závodě MotoGP v roce 2011. Vjezd na dráhu není nijak limitován typem stroje. „Dorazit mohou lidé téměř na čemkoliv, výjimkou nebývají malé skútry, nejrůznější historické motocykly a podobně,“ dodává Ulmanová. Jedinou podmínkou tak zůstává vyhovující technický stav stroje.

 

Při Motoshow rekordu si přijdou na své i vyznavači terénních motocyklů. Závodníci a zároveň instruktoři Hard Enduro motoškoly Masarykova okruhu David Cyprián a Roman Körber budou od 10 do 14 hodin k dispozici všem zájemcům,

kteří si budou chtít na svém enduro nebo trial motocyklu zdarma vyzkoušet terénní polygon u tribuny D. Pro diváky bude otevřena tribuna C – rovněž zdarma !!!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno