Letošní ročník Grand Prix České republiky opět provází nejistota související s financováním akce.

Pořádající subjekt Spolek pro GP ČR Brno, jehož členy jsou Jihomoravský kraj a statutární město Brno, je připraven do rozpočtu Grand Prix přispět vyšším dílem. Jak vyplynulo z jednání Spolku a Automotodromu Brno, část závazků je ochoten převzít i Automotodrom Brno, byť není jedním z pořádajících subjektů.

Ivana Ulmanová, předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno: „Záchrana Grand Prix České republiky je pro naši společnost prioritou. Velmi dobře si uvědomujeme, jak významná je akce pro Brno, region i celou Českou republiku. Vzhledem k tomu, že Automotodrom Brno je subjektem, který organizaci Grand Prix České republiky v minulosti dlouhodobě zastřešoval, chceme udělat maximum pro to, aby se tuto prestižní událost podařilo zachránit. Výsledkem několika jednání s pořádajícím Spolkem je usnesení, že společnost Automotodrom Brno je ochotna na sebe převzít část závazků pořadatele, a to až do celkové výše 5 miliónů korun. Jihomoravský kraj a statutární město Brno jsou jakožto pořádající subjekty rovněž ochotny podílet se na financování akce procentuálně vyšším dílem.

Rádi bychom se připojili k výzvě Vládě České republiky, aby zohlednila tento vstřícný krok všech zainteresovaných subjektů a znovu projednala větší míru finanční podpory ze strany státu.“

 

 


Zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno