Protest čtyř továren po GP Kataru proti zařízení na zadní kyvné vidlici u Ducati byl předán odvolacímu soudu MotoGP.

Po Grand Prix Kataru, která se konala 10. března 2019 dostal panel komisařů ve složení Freddie Spencer (IRTA), Bill Cumbow (FIM) a Ralf Bohnhorst (FIM) protest od týmů Aprilia Racing Team Gresini, Red Bull KTM Factory Racing, Repsol Honda Team a Team Suzuki Ecstar. Protest se týkal použití aerodynamického zařízení na zadní kyvné vidlici na strojích Ducati, které používali Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati Team) a Jack Miller (Alma Pramac Racing).

Panel komisařů MotoGP protest odmítl, ale týmy poté podaly odvolání ke komisařům FIM Stuartovi Higgsovi a Stewardovi Cesariovi Samaritovi. V souladu s článkem 3.3.3.2 pravidel šampionátu mistrovství světa Grand Prix, předali odvolací komisaři případ k odvolacímu soudu MotoGP.

Odvolací soud MotoGP má tři soudce mezinárodní komise soudců FIM, kteří provedou krátké slyšení se zástupci dotčených týmů. Rozhodnutí soudu bude zveřejněno před argentinskou Grand Prix, která je 31. března 2019. Výsledky GP Kataru podléhají konečnému rozhodnutí odvolacího soudu MotoGP. FIM prohlásilo, že věc v tuto chvíli nebude nadále komentovat.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno