Úžasným podiem Ondřeje Ježka se uzavírá druhý závod sezóny mistrovství světa STK 1000 na holandském okruhu v Assenu. Ani hustý déšť nezastavil závodníka týmu Barni Racing, který si po smolném začátku sezony spravil chuť

Svým životním výsledkem na legendárním nizozemském okruhu dokázal, že je rychlým závodníkem i na mokré trati. Deset kol v nelehkých podmínkách, se zatajeným dechem, bez jediné chyby a nejrychlejší kolo závodu, Ondra vybojoval na první podium sezóny. Jeho týmový kolega Leandro Mercado dojel na páté pozici. Za dva týdny nás čeká třetí závod sezony a to tentokrát na italském okruhu v Imole.

“Na to, ze jsme vůbec nevěděli, zda se závod kvůli prudkému dešti uskuteční, tak to nakonec dopadlo velmi dobře. Po startu jsem byl první dvě kola trochu opatrnější, protože jsem na vodě jel poprvé po roce. Poté se mi podařilo dostat se před Savadoriho a Lussianu na třetí místo. Přede mnou jedoucí Smith havaroval a já se soustředil na uhájení druhé pozice. Musel jsem nadále držet rychlé tempo, protože borci za mnou dotírali. Díky nejrychlejšímu kolu závodu se mi podařilo udržet od nich bezpečný odstup a dojet na druhém místě. Jsem za tento výsledek velmi rád. Je to pro mě takové malé vítězství, Valk byl dnes opravdu rychlý. Jsou to pro mě velmi důležité body do tabulky šampionátu. Tým opět odváděl po celý víkend skvělou práci. Na suchu jsem dokázal vyhrát tři tréninky a i na mokru fungovala moje Panigale skvěle. Nemůžu se dočkat dalšího závodu na mé oblíbené Imole.”

 

“Jsem velmi spokojený s výsledky, kterých jsme dosáhli v Assenu. Bohužel v závodě jsme se setkali s jinými klimatickými podmínkami, než v předchozích dnech a přes to minimum času co jsme měli k dispozici na změnu nastavení motorek, jsme dokázali získat úžasné podium a důležité body do šampionátu. Chtěl bych poblahopřát Ondrovi a Leandrovi a celému týmu za skvěle odvedenou práci. Taktéž děkuji Ducati za podporu a všem našim sponzorům.”

Foto: team Barni Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno