Během třetího červnového víkendu se na okruhu MJP Arena v dolnorakouském Fuglau odjel poslední závod jarní části OPEN MČR Supermoto, a to navíc ve spojení s rakouským národním šampionátem.

I díky účasti závodníků nejen z Česka a Rakouska, ale také například ze Slovenska, Maďarska či Polska, se startovní rošt všech vypsaných tříd pěkně zaplnil a ke kvalitním a divácky atraktivním závodům přispělo i počasí, které během uplynulých podniků v Písku a Vysokém Mýtě zrovna dvakrát nepřálo.

A ačkoliv i ve Fuglau přes noc na neděli zapršelo, obuli závodníci do nedělních ostrých rozjížděk slicky a užili si konečně i off-roadovou sekci, která měla po zmíněném nočním dešti naprosto ideální povrch.

 

 

Vítěz třídy S3 40+ Petr Vorlíček neskrýval své nadšení z rakouské tratě: „Závod nebyl ale vůbec jednoduchý, protože kluci za mnou se dost tlačili hned po startu a já se musel už od začátku hodně snažit, abych jim ucuknul.

To se mi naštěstí podařilo a v polovině závodu jsem mohl konečně trošku zvolnit a dojet si pro první místo. Každopádně trať byla naprosto skvěle připravená a je super, že nám konečně neprší, protože první dva závody sezony je jely střídavě na suchu a na vodě. Jsem hrozně rád, že vše vyšlo a můj velký dík patří organizátorům za perfektní přípravu!“

V kategorii S2 si pro pomyslné zlato po doslova dech beroucí stíhací jízdě s Matějem Kokešem dojel stejně jako před dvěma týdny ve Vysokém Mýtě Michal Prokeš: „Máme za sebou třetí závod sezony a mám radost, že se mi podařil doslova na jedničku.

V obou rozjížďkách jsem dojel na prvním místě doufám, že moje vítězná série z Mýta a dnes odsud z Fuglau bude pokračovat i na konci prázdnin v Chebu, kam se už teď neskutečně těším.“

 

 

A ve třídě S1 kraloval v letošní sezoně stále bezchybný Milan Sitnianský: „Už od první jízdy jsem se honil s Andreasem Buschbergerem z rakouského mistráku, který se jel v rozjížďce společně s námi. Měli jsme s Andym i v kvalifikaci na chlup stejný čas a myslím, že jsme předvedli divácky opravdu pěkné závody. Start do druhé jízdy pro mě nebyl úplně ideální, v první zatáčce jsem se propadl na třetí místo, ve čtvrtém kole jsem se však dostal zase zpět na čelo. O chvíli později mi to tam Andy ale zase poslal, tentokrát po vnitřku těsně před terénem, a navíc se mi ohnula řadicí páčka. I když jsem se snažil ji narovnat, ztrátu jsem už nedohnal. Takže v celkovém hodnocení jsem skončil druhý za Andym, v českém mistráku pak beru první místo – za mě spokojenost.“

Série OPEN MČR Supermoto se znovu rozjede na konci prázdnin, konkrétně o víkendu 24. – 25. srpna na okruhu FUN arena v západočeském Chebu. Další informace o všech nadcházejících závodech a stejně tak i přihlašovací formulář jsou dostupné jako obvykle na oficiálním webu šampionátu www.supermotocz.cz.

 

 

Výsledky všech kategorií (bez rakouského mistrovství):

S10
1. místo: Matěj Huleš
2. místo: Marek Novotný
3. místo: Krzysztof Los

 

S6 Elév
1. místo: Matěj Hollas

 

S5 Junior
1. místo: David Bereczki
2. místo: Martin Hollas
3. místo: Matěj Smetana

 

S3 40
1. místo: Petr Vorlíček
2. místo: Aleš Cikánek
3. místo: Jiří Pešek

 

S3 50
1. místo: Miroslav Starý
2. místo: Libor Bednář
3. místo: Alexander Urban

 

S2
1. místo: Michal Prokeš
2. místo: Matěj Kokeš
3. místo: Christoph Steiner

 

S1
1. místo: Milan Sitnianský
2. místo: Erik Provazník
3. místo: Jonáš Nedvěd

 

 

Celkové výsledky všech rozjížděk včetně tréninkových a kvalifikačních jízd jsou k dispozici v aplikaci Sportity, přičemž heslo pro tento závod zní Fuglau2024.

Infobox: Web: https://www.supermotocz.cz/ FB: https://www.facebook.com/MMCRsupermoto/ FB událost 4. závodu v Chebu: https://fb.me/e/1s6F5ewFn


Autor: Vašek Volf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno