Po šesti letech se do endurového paddocku vrátil špičkový jezdec MX2 Patrik Liška, který pilotoval zbrusu nový GAS GAS EC300R Phoenix, který právě přichází na trh.

V sobotním klání začal absolutně nejrychlejším časem na cross testu, odlišnou jízdu ne enduro testech bylo potřeba trochu zažít. Přesto se usadil na druhém místě celkového hodnocení. V posledních testech se nevyhnul dvěma malým chybám a podlehl závěrečnému ataku Radka Tomana.

Nedělní závod měl odlišný průběh. Patrik šel na začátku opět do čela, ale ve třetím a čtvrtém průjezdu enduro testu ztratil v oblacích prahu při předjíždění slabších jezdců a klesnul až na třetí místo. V posledních dvou průjezdech však Patrik naplno zaútočil, zajel rekord cross testu a po posledním enduro testu se mohl radovat z vítězství jak ve třídě E3, tak v absolutní klasifikaci.

 

Patrik Liška k závodu řekl: „ Vůbec to nebyl jednoduchý víkend, tempo se jelo hodně vysoké. V sobotu jsem nebyl moc šťastný z toho, že jsem o druhé místo přišel těsně až v úplném závěru. V neděli jsem si vše vynahradil. I když situace ve dvou třetinách závodu nebyla optimální. Hlavní příčinou byly oblaka prachu za pomalejšími jezdci. Pak jsme takticky vyřešili i tento problém a já mohl jet naplno a vráti se do čela. Takový návrat jsem si opravdu hodně přál.“

 

Marek Morávek, manager teamu: „ Takováto premiéra nového motocyklu je z říše snů. Patrikovi patří obrovský dík, stejně jako celému teamu. Patrika hodně znevýhodňovala startovní pozice, kdy spolu s účastníkem Dakaru Milanem Engelem startovali až v závěru jezdeckého pole a v oblacích prachu od pomalejších jezdců jeli chvílemi naslepo. Což se projevilo na zajetých časech, ale taky na velkém riziku. I když jsme o tom nemluvili, tak jsme na závody odjížděli s nejvyššími ambicemi, Patrik potvrdil jak svoje kvality, stejně jako nového modelu GAS GAS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno