Australan Toby Price vyhrál dnešní etapu a dostal se do čela celkové klasifikace. Velmi dobře v pondělí zajel i slovenský reprezentant Štefan Svitko, který v etapě dojel na čtvrté pozici a udržel si tak skvělé třetí místo v celkové klasifikaci.

Pondělí 11. ledna 2016 – 8. etapa

Salta – Belén (766 km celková délka; 393 km rychlostní zkouška)
Změna terénu, která doprovodí vstup do druhé části rally, by se měla rovněž označit změnou v programech jezdců, kteří budou čelit prvním dunám Rally Dakar 2016. Odborníci na přejezd dunových polí budou mít příležitost prokázat své schopnosti a dokonce získat výhodu. Musí ale dát pozor na případné navigační obtíže, které by mohly zkomplikovat jejich existenci. Mnoho minut by mohlo být ztraceno díky v písku zapadnutým strojům soupeřů.

———————————————————

Po vítězství v etapě se lídrem rally stal Price
Australský závodník továrního týmu KTM, Toby Price, vyhrál dnešní velmi náročnou etapu. Jezdec Red Bull KTM Factory Teamu vyhrál o 5:17 minuty před továrním jezdcem HRC Paulo Goncalvesem a dostal se tak do čela průběžného hodnocení celkové klasifikace. Dobrý den si může odškrtnout i továrna Husqvarna, která si díky Pablo Quintanillovi připsala třetí místo v etapě, která jezdce poprvé v letošním závodě zavedla do náročných písečných dun.

Svitko drží 3. místo
Velmi dobře dnes zajel i slovenský reprezentant Štefan Svitko, který v etapě dojel na čtvrté pozici a udržel si tak skvělé třetí místo v celkové klasifikaci.

Z našich opět nejrychlejší Klymčiw
Tradičně nejrychlejším jezdcem z České republiky byl Ondra Klymčiw, který si dnes připsal 28. místo. Na 35. místě skončil David Pabiška, zatímco jeho letošní stín v podobě Milana Engela byl dnes o dvě pozice dále (pořadí v 21:00 našeho času). Rudolf Lhotský a Jan Veselý byli v cíli dnešní etapy klasifikování na 80. resp. 88. místě.