Neděle 10. ledna – 7. etapa: Ha’il – Sakaka (737 km)
Rychlostní zkouška: 471 km / spojovací část 266 km

Maratónská etapa začíná téměř hrůzostrašným sledem písečných hor, prvních 100 km etapy bude nahoru a dolů. Startující budou muset od začátku být opatrní ke svým strojům. První část končí sérií kamenitých plošin a kombinací klikatých a rychlých úseků. Cíl bude v bivaku, kde bude veškerá příprava stroje na následující etapu pouze na samotných jezdcích.

———————————————————

Branch havaroval a ztratil
Nejlepší jezdec Yamahy v letošní rally se dostal do problémů. Ross Branch z Botswany havaroval na 31. kilometru. Sice naštěstí zůstal nezraněn, nicméně oprava stroje mu zabrala více jak půl hodiny.

Američan Brabec vyhrál první polovinu maratónu
Po vítězství v prologu si dnes druhý etapový triumf na Rally Dakar 2021 připsal americký tovární jezdec Hondy Ricky Brabec. Ten ve vyrovnaném souboji dokázal svým soupeřům v závěru etapy poodskočit o dvě minuty a zaslouženě se radovat z vítězství. Na druhé pozici dnes skončil jeho týmový kolega Jose Ignacio Cornejo Florimo z Chile, třetí místo poté vybojoval Američan Skyler Howers.

Celkové pořadí řeší jediná sekunda
Je to až neuvěřitelné, ale o vedoucí jezdci celkové klasifikace rally aktuálně rozhoduje jediná vteřina. Ta hraje pro chilského jezdce Jose Ignacia Corneja Florima, který vede o sekundu před továrním jezdcem KTM Toby Pricem. Celkově třetí pak je Brit Sam Sunderland.

Michek začal z našich druhou polovinu rally nejlépe
Nejlépe z českých jezdců do druhé poloviny rally vstoupil Martin Michek, který dnes v náročném maratónu ztratil na nejrychlejšího pouze 8:35 minuty, což mu v cíli přineslo 12. pozici. Jako druhý nejlepší z českých závodníků dnes skončil Jan Brabec, který i s patnáctiminutovou penalizaci obsadil 28. pozici. Hned za ním poté skončil dnes výborný Libor Podmol. Dalším z našich v cíli byl David Pabiška, který zajel 41. čas, poté Milan Engel, který s problémy dojel na 43. místě. Roman Krejčí, který po nedokončené předchozí etapě jede, stejně jako Jan Brabec, s žolíkem již mimo celkové pořadí, skončil na 45. místě. Rudolf Lhotský byl poté na 48. místě.

Solidní Svitko v top20
Slovenský závodník Štefan Svitko zajel další solidní etapu. V cíli na Američana Brabce ztratil 14 minut a 26 sekund, což znamenalo 18. místo. Jeho krajan Erik Vlčák zajel 61. místo. Martin Benko v době publikace ještě nebyl v cíli.

Ztráta Cavigliassa, zisk Andujara
Do obrovských problémů se dnes dostal vedoucí jezdec kategorie čtyřkolek a vítěz z roku 2019, Nicolas Cavigliasso. Ten zůstal 100 kilometrů před cílem etapy stát s poškozenou spojkou. Zatím to nebylo potvrzené oficiálně, ale vypadá to, že Cavigliasso z letošního závodu odstoupí. Spokojený naopak může být Manuel Andujar z Argentiny, který dnes vyhrál a postoupil do čela celkové klasifikace. Na druhé pozici dnes skončil Chilan Italo Pedemonte, zatímco třetí byl Francouz Alexandre Giraud. Náš Tomáš Kubiena zajel osmou pozici.

61. Erik Vlčák (SVK, Husqvarna FE 450) +2:53:08
Martin Benko (SVK, KTM 450 Rally Replica)

Rally Dakar 2021 – průběžné pořadí (motocykly)

8. Ricky Brabec (USA, Honda CRF 450 Rally) +14:52
9. Daniel Sanders (AUS, KTM 450 Rally Factory Replica) +16:11 / penalizace 0:07:00 /
10. Luciano Benavides (ARG, Husqvarna FR 450 Rally) +17:07 / penalizace 0:01:00 /
13. Štefan Svitko (SVK, KTM 450 Rally Replica) +34:52
18. Martin Michek (CZE, KTM 450 Rally Replica) +51:53 / penalizace 0:02:00 /
27. Milan Engel (CZE, KTM 450 Rally Replica) +3:40:14 / penalizace 0:01:00 /
37. David Pabiška (CZE, KTM 450 Rally Replica) +6:19:29 / penalizace 0:01:00 /
42. Libor Podmol (CZE, Husqvarna FE 450) +7:25:25 / penalizace 0:15:00 /
49. Rudolf Lhotský (CZE, Husqvarna FE 450) +11:57:49 / penalizace 0:29:00 /
55. Erik Vlčák (SVK, Husqvarna FE 450) +12:49:04 / penalizace 0:26:00 /