V Italské Monze skočil závodní rally víkend a my známe jeho výsledky. Závod pořádaný u příležitosti 90 let okruhu v Monze, vyhrála v celkové klasifikaci dvojice domácích borců Valentino Rossi a Carlo Cassina. Závodu se nakonec zúčastnilo 44 týmů

 

Rossi a jeho kolega Cassina prošli třemi dny soutěže bez ztráty kytičky a jejich Ford Fiesta WRC nakonec proťal cílovou pásku jako první, s 2,8 vteřinami náskoku před další dvojicí domácích Italů Capello, Pirollo na Citroenu DS3 (rovněž specifikace WRC).

Závodu se ovšem zúčastnily i další známé tváře z MotoGP. Andrea Dovizioso dokončil závod, společně s Guldo D´Amore na pátém místě a se ztrátou 58 vteřin na první dvojici, Jorge Lorenzo s Mara Barianim (všichni Citroen DS3-WRC) dorazili do cíle jako desátí s dvěma a půl minutami ztráty.

V samostatné klasifikaci třídy WRC1600 byl nakonec Valentino hodnocen samozřejmě první,  Dovi (st.číslo 4) pak třetí a Jorge (st.číslo 99) jako šestý v pořadí.

Za týden se Valentino postaví na start závodu opět, tentokrát na očekávaný souboj v Supermotu s Maxem BiaggimSic Supermoto Day

 

Foto: youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno