Chytrých krabiček je dnes už na trhu hromada. Jedna umí GPS a navigovat, druhá pomůže s komunikací, ovšem my se dnes podíváme na elektronického strážce motorek.

 

Co říká výrobce

– Bezdrátový GPS lokátor Minimoto M7. Automaticky aktivuje hlídání, když se lokátor vzdálí od motocyklu na cca 30 m.

– Jakmile dojde k pohybu (GPS a akcelerometr), upozorní vás pomocí informace na mobil, že zaznamenává podezřelou aktivitu.

– Následně zaznamenává polohu vašeho motocyklu na mapě v aplikaci každých 1–5 minut (interval lze nastavit v aplikaci) a posílá vám ji na mobil.

– Je kompatibilní se všemi motocykly. Plně přenosný. Jednoduchá instalace.

– Napájeno dvěma AA bateriemi, životnost až 1 rok. V lokátoru CR2450 baterie.

– Baterie a eSIM karta jsou předem instalované a připravené k použití.

– Vodě a prachu odolný, odpovídá IP65.

– Je kompatibilní se zařízeními Android i Apple. Používá novou LTE-M síť i klasickou 2G síť.

– Zařízení je dodáváno s vestavěnou celosvětově fungující eSIM kartou.

– Vzdálená podpora přímo v aplikaci. Vývoj od roku 2016.

– V ceně je také lokátor na klíče, který lze zakoupit i samostatně.

– Možnost připojit až tři lokátory na jeden tracker.

– Rozměry 94 × 61 × 19 mm, hmotnost 95 g.

 

 

 

Co říká redakce

– Lokátor bez nutnosti připojení k baterce.

– GPS spouští jen v případě alarmu, takže se baterka zbytečně nevybíjí.

– Ideální pro přehazování mezi více motorkami.

– Není potřeba nic zapínat/vypínat, aktivuje se, jakmile se klíčenka vzdálí od motorky.

– Spárování s telefonem proběhlo rychle a snadno, angličtina nutná.

– Na pohyb s motorkou reaguje okamžitě, hned volá na zadané číslo a hlásí v aplikaci.

– Data nebylo třeba nijak řešit externě. První dva měsíce to běželo zdarma, pak bylo třeba zaplatit 39 eur na rok. Vše proběhlo na telefonu za dvě minuty.

– Dobré zpracování a materiál, naše každodenní používání snáší bez viditelné újmy.

– Aplikace je jednoduchá a přehledná. Čeština by jí ale slušela.

– Monimoto je firma z litevského Vilniusu, což je nám sympatické.

 

 

Verdikt redakce MH

Mít motorku hlídanou kromě mechanického zabezpečení také elektronicky je fajn. Člověk potom hned líp spí. Variant je spousta, stejně jako výrobců, ale u většiny z nich je potřeba jednotku připojit na baterku.

Jasně, když mám jednu svoji motorku, tak v pohodě (i když je potřeba počítat s vybíjením baterie), ale co když točíme dvě testovačky týdně? To se vám fakt nechce pořád montovat. Jenže bez baterky to samozřejmě nejde… Nebo ano? Jak ukázali litevští Monimoto, tak jde. Stačilo jednoduše vypnout všechny funkce v čele s GPS, pokud je motorka v klidu. Jakmile s ní začne někdo hýbat, GPS se zapne a začne odesílat signál. Díky tomuto nastavení vydrží baterka prý až rok.

Testujeme od jara každý den a zatím se ukazuje jako plná. Geniální také je, že není potřeba ochranu vypínat/zapínat v aplikaci, na což jeden rád zapomene a pak buď nemá motorku hlídanou, nebo na ní jede a pořád mu zvoní telefon, případně ho nahání policie. Tady se hlídání aktivuje přívěskem na klíče, se kterým prostě stačí od motorky odejít. Do aplikace tak v podstatě nemusíte, jen pokud chcete něco nastavit nebo se hlásí alarm. Ten vám také umí zavolat na nastavené telefonní číslo.

 

 

Krádež jsme fingovali, alarm reagoval okamžitě a následné sledování motorky bylo jednoduché a jasné – GPS každou minutu odeslalo polohu. Samotná jednotka je velká asi jako audiokazeta (mladší ročníky se zeptají Siri, co to je), takže není problém ji do motorky schovat. Zatím se vešla pod sedlo všude. Takže když to shrnu – do každý motorky, kterou si půjčuju, hodím tuhle krabičku, nic víc neřeším a jsem v klidu, že je motorka hlídaná. Jednodušeji to už fakt asi nejde.  Kontakt: www.bikerscrown.cz

1 komentář

  1. Ahoj všem.
    Uvažuji o koupi tohoto GPS trackeru Monimoto M7,jelikož zabezpečení motocyklu proti krádeži nikdy není dostačující ,ale čím více překážek pro zloděje ,tím lépe a tento typ trackeru se mi celkem zamlouvá.Po přečtení Vašeho testu se mi ale naskýtá ještě taková otázka,jak tento tracker funguje v místě ,kde není signál mobilniho operátora-pak při odcizení mota určitě nezavolá ,ale zajímá mne,jestli až se dostane znovu na signál operátora,jestli zavolá později-čili zloděj mi ukradne moto ,naloží na vozík a není mob.signál-tím pádem nic nevolá a pak se pohybuje s vozíkem a kradenou motorkou a vjede do míst,kde mob.signál naskočí- zavolá mi tracker v tuto danou chvíli,nebo už ne.??A jak se chová při stráte GPS signálu-volá mi aspon na mobil??
    Díky za info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno