Říká vám něco jméno Tony Hawk? Pokud ne, pak vězte, že jde o největší světovou hvězdu skateboardingu všech dob. Jako má basketball Jordana, hokej Gretzkyho a MotoGP Rossiho, tak mají prkýnkáři svého Hawka.

A proč vám to vlastně sděluji? Co je vám po nějakém skateboardistovi? No, on má tenhle pán, kromě spousty úžasných triků, na triku také nadaci Tony Hawk Foundation, která od roku 2002 shání peníze a dává je jednotlivým městům, aby tak podpořila stavbu skateparků. Za těch osm let sehnala nadace přes tři miliony dolarů, které rozdala na 463 radnic. Pořád nechápete spojitost s motorkami?

Sedmého listopadu pořádala Tony Hawk Foundation v Los Angeles každoroční akci SHRED Presents Stand Up For Skateparks. Na té se sešla řada významných osobností od herců a hereček až po politické špičky a sportovce. A každý z nich přinesl buď peněžní dar, nebo něco, co by se dalo vydražit. A právě tady narážíme na svět motorek.

Tony Hawk uprostřed, Rolland Sands vpravo

Jedním z pozvaných byl totiž také americký customer Roland Sands, o kterém jste si na stránkách Motohouse už několikrát početli. A jak by mohl někdo, jehož život je stavění motorek, asi tak přispět na takovou akci? Jasně, Rolland se svým týmem RSD vyrobil motorku – H-D Sportster přetvořil na Tony Hawk Cafe Sportster.

A pustil se do toho chlapec pěkně po svém. Snížil stavbu motocyklu, opticky odlehčil zadní partii, přidal cafe racerová řidítka, oldschoolové sedlo na pružinách (prkno pochází z Tonyho skateboardu) a komplet motorku nastrojil do dílů RSD. Výsledek? Moc pěknej kousek. Vyvolávací cena byla stanovena na 30 tisíc dolarů, ale výslednou nám tají.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno