Italský závodník Romano Fenati se od příští sezóny stane jezdcem oficiální týmu MV Agusta ve třídě Moto2, který pojede ve spolupráci s Forward Racing.

Tým Forward Racing s radostí oznamuje, že byl Romano Fenati najat týmem MV Agusta Forward Racing pro závodní sezónu 2019 v mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto2. Dvaadvacetiletý závodník z Ascoli Picero bude jedním ze dvou jezdců, kteří budou závodit s novou MV Agustou F2. Jde o motorku, se kterou se továrna z Varese vrátí do seriálu MotoGP po 42 letech absence na světové scéně.

Romano Fenati se do světa silničních motocyklů dostal v roce 2003 při závodech minibiků. V roce 2010 a 2011 závodil v italském mistrovství, kde ve své druhé sezóně skončil druhý. O rok později už debutoval v mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3. V této kategorii odjel 108 závodů, ze kterých dosáhl na 10 vítězství a 23 umístění na stupních vítězů. Díky tomu loni skončil celkově druhý. Pro letošní rok se se svým týmem přesunu do střední třídy Moto2, kde bude závodit i za rok, ale už s týmem MV Agusta Repardo Corse Forward Racing. Z toho je samozřejmě nadšený, protože se bude podílet i na vývoji motorky.

Romano Fenati

“Jsem velice šťastný a poctěn, že se stanu součástí tak prestižního projektu a připojím se k tak soudržné a kompletní skupině, jakým je tým Forward Racing. Jet na F2 pro mě bude velkou ctí a zároveň velkým závazkem, takže do toho dám všechno, včetně svých zkušeností, abych dosáhl skvělých výsledků.”

Giovanni Cuzari – majitel týmu

“Jsem opravdu rád, že s námi bude v tak ambiciózním a důležitém projektu jezdec formátu Romana Fenatiho. Jsem si jistý, že on, stejně jako my, je hladový po důležitých výsledcích. Věřím tomu, že má nezbytné zkušenosti k tomu, aby s mým týmem dostal naši MV Agustu F2 zpátky do popředí výsledkových tabulek.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno