Valentino Rossi se po několika letech opět potká na trati s Maxem Biaggim. Stane se tak v rámci charitativního závodu Sic Supermoto Day, který má podpořit nadaci Marca Simoncelliho. Kromě obou Italů budou na trati i Karel Abraham a Lukáš Pešek.

Závod se pojede 2. prosince na okruhu Sagittario blížko města Latina. Výtěžek z charitativního závodu půjde na podporu nadace Marca Simoncelliho.

Jezdecká sestava vypadá opravdu našlapaně, ale největší lahůdkou bude určitě souboj dvou rivalů z MotoGP – Valentina Rossiho a Maxe Biaggiho. Oba se na závodní trati potkali naposledy v roce 2006 – rok na to Max Biaggi odchází do WSBK se Suzuki, aby během pěti let získal dva tituly.

Vytrvalostní závod se pojede na 58 kol a půjde o kombinace specialisty na Supermoto s pilotem z MotoGP, Superbike nebo motokrosu.

Kromě Rossiho a Biaggiho pojedou například Andrea Dovizioso, Mattia Pasini, Michele Pirro, Davide Giugliano, Andrea Iannone, Luca Scassa, Danilo Petrucci, Simone Corsi, Eddy La Marra, Michele Fabrizio, Vittorio Iannuzzo, Luca Cadalora, Mauro Sanchini, Thierry Van Den Bosch, Adrien Chareyre, Ivan Lazzarini, Boris Chambon, Christian Ravaglia nebo  Mauno Hermunen.

Nás bude zajímat i souboj českých barev, protože přihlášeni jsou Karel Abraham a Lukáš Pešek – oba zdatní supermotardisté. Doufáme, že ze závodu bude záznam, protože tohle vypadá na pořádnou řežbu!

 

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno