Závodní ředitel Yamahy potvrdil, že Valentino Rossi bude i nadále velmi důležitou součástí vývoje.

 

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi po skončení loňské sezony MotoGP opustil barvy oficiálního továrního týmu Yamahy a v letošním roce jej uvidíme v barvách privátního týmu Petronas. Dle závodního ředitele Yamahy se ale s pohledu vývoje nic zásadního ve spolupráci nemění.

Valentino bude mít i u Petronasu k dispozici tovární materiál a jak nyní potvrdil samotný Lin Jarvis i v letošním roce bude Valentino jedním z klíčových bodů vývoje.

„Se skončením loňské sezony nastal důležitý moment, kdy po spoustě let Valentino opustil oficiální tovární tým Yamahy. U Yamahy byl celých 15 let a za celou tu dobu nastala jen dvouletá pauza. Co se týče vývoje, v tomto pohledu se ale nic nemění. Valentino i letos pojede na tovární motorce, bude mít stejnou techniku, jako jezdci továrního týmu. I proto bude Valentino nadále velmi důležitou součástí dalšího vývoje, jeho přínos při analýze dat je obrovský. I díky tomu tedy nebudeme mít v letošní sezoně žádný deficit oproti loňskému roku,“ řekl Lin Jarvis.

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno