Italský závodník Valentino Rossi, který momentálně vede šampionát, přiznal, že nebylo vůbec snadné vrátit se na 100% výkonu sebe i motocyklu a pravidelně bojovat o vítězství v závodech

Letos prožívá devítinásobný mistr světa Ital Valentino Rossi v královské kubatuře MotoGP fantastickou sezonu. Po několika letech vede průběžnou tabulku šampionátu, zvítězil v několika závodech a téměř jediným konkurentem mu je jeho týmový kolega Jorge Lorenzo.
 
To je pro Rossiho po několika obtížných sezonách skvělá příležitost a i s ohledem na jeho věk jedinečná šance, jak získat svůj desátý titul mistra světa.
 
 
„Po mém návratu k Yamaze jsem ihned cítil, že jsem tak někde na 90% mého maxima. Bohužel jsem ale potřeboval nějaký čas na to, abych se mi podařilo dostat mne i samotnou motorku na stoprocentní výkon. Nebylo to vůbec snadné, ale nyní je to skvělý pocit. Bylo to těžké období, protože v takové situaci začne mít každý závodník pochyby, jestli se mu podaří vrátit zpátky na vítěznou vlnu. Nejhorší byla situace tehdy u Ducati, kde jsme měli neustále problém s přední částí motocyklu a kdykoliv jsem začal tlačit na pilu, tak jsem havaroval,“ řekl Valentino Rossi.


Foto: yamaha racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno