Manažer továrního týmu Repsol Honda potvrdil, že pneumatiky hrají v letošní sezony jednu z klíčových rolí.

Manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Livio Suppo, se v průběhu letošní letní přestávky ohlížel za první polovinou sezony 2017. Jak Suppo potvrdil, s dosavadními výkony Marca Márqueze, jenž drží vedoucí pozici tabulky šampionátu, je spokojený.

Zároveň Suppo prozradil, že příčinou většiny výkonových výkyvů jsou právě jednotné pneumatiky Michelin. Jak Livio prozradil, ne vždy je snadné z nabídky pneumatik vybrat tu ideální variantu, což může mít následně za příčinu časté pády, které se ani Marcovi v průběhu letošní sezony nevyhnuly.
„Pneumatiky v tomto šampionátu hrají základní roli a mohou zásadně ovlivnit výsledek závodů, ale je pravdou, že pro fanoušky jsou díky tomu závody mnohem atraktivnější. Michelin má hodně omezený rozsah nabídky pneumatik, a proto jsou situace, kdy není vůbec snadné vybrat ten správný kompromis. Tomu potom musíme přizpůsobovat nastavenímotorky. Ty pneumatiky nejsou špatné, jen nám občas trošku komplikují práci. Je ale pravdou, že všichni máme stejné podmínky,“ řekl Livio Suppo.

 


 Zdroj: bikeracing.com, GPOne.com, Foto: Honda Repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno