Okruh Sachsenring bude nadále pořádat závody Grand Prix v Německu. To díky nedávné dohodě mezi ADAC e.V. a ADAC Sachsen e.V.

Dlouho se mluvilo o tom, že bude letošní Velká cena Německa na Sachsenringu poslední. Během závodního víkendu se ale začalo jednat o dalších ročnících MotoGP na této trati. Nyní došlo k dohodě a Sachsenring bude nadále pořádat Grand Prix Německa. Termín pro příští sezónu je naplánován na 5. – 7. července 2019.

“Zajištění motocyklové Velké ceny Německa je pro nás srdeční záležitostí,” řekl sportovní prezident ADAC Hermann Tomczyk. “Jsme potěšeni, že ve spolupráci s ADAC Sachsen se v příštím roce Grand Prix pojede na Sachsenringu a společně s ADAC Sachsen můžeme vstoupit do nové éry. V ADAC Sachsen máme silného a schopného partnera, který má velké zkušenosti s organizací motorsportových akcí na Sachsenringu. Společně s Dorna Sports jsme souhlasili, že Velká cena bude nadále pokračovat na Sachsenringu. Vždycky jsme silně věřili, že je Sachsenring nejlepší závodní tratí pro motocyklovou Grand Prix v Německu, takže budeme mít v Sasku tuto akci více než dvacet let.”

“Pro nás v ADAC Sachsen je velice důležité se zapojit do největší německé motorsportové akce,” řekl Klaus Klötzner, ředitel ADAC Sachsen. “Společně s hlavním vedením ADAC v Mnichově, jsme stanovili všechno, co potřebujeme k zajištění budoucnosti MotoGP v Německu na Sachsenringu. Jsme hrdi na to, že můžeme říct, že jsme uspěli a společně budeme na Sachsenringu organizovat závody. Jsme rádi, že budeme v tak dlouhém partnerství v budoucnu dál pokračovat.”

Výkonný ředitel Dorna Sport, Carmelo Ezpeleta, k tomu dodává: “Během více než dvaceti let byl ADAC e.V. dobrým partnerem a německá GP na Sachsenringu se stala jedním z nejdůležitějších závodů v kalendáři MotoGP. Na základě posledních měsíců jsem velice rád, že na Sachsenringu udržíme MotoGP i v budoucnu.”

Sachsennring pořádá jedny z největších sportovních akcí v Německu od roku 1998. V letošním roce tu MotoGP navštívilo více než 190 tisíc fanoušků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno