Není žádným tajemstvím, že tento saský okruh patří mezi favority našeho závodníka Jakuba Kornfeila

Ten kvalifikaci na Velkou cenu Německa započal s časem 1:28.616 a pohyboval se na úrovni nejrychlejší patnáctky. Pak ale následovala červená vlajka a přerušení tréninku. Z motocyklu Brita Dannyho Webba totiž na trať unikl olej, což způsobilo pád hned několika jezdců. Po několika minutách už se ale opět startovní pole třídy Moto3 mohlo vydat ke zbylým pětadvaceti minutám bojů o postavení na startu. Po vyjetí z boxů se náš jezdec chytil lídra šampionátu Brada Bindera, v jehož závěsu přišlo kolo s hodnotou 1:28.219 a posun do první desítky na deváté místo.

To ovšem časomíra ukazovala ještě dlouhých sedmnáct minut do konce, takže nebylo v žádném případě dobojováno. Našeho závodníka čekala ještě jedna zastávka v boxech a několik posledních minut snažení o vylepšení. To už ale v závěrečném vyjetínepřišlo a do závodu tedy odstartuje z patnácté pozice.

 

Jakub Kornfeil:

„Dnešní kvalifikace byla docela hektická, protože zhruba po patnácti minutách došlo k jejímu přerušení. První vyjetí po nucené pauze nebylo úplně špatné. Dostal jsem se na devátou pozici, ale chtěl jsem víc. Po další zastávce v boxech to ale nebylo ono. Čas jsem nedokázal zlepšit a tak jsem opět zajel. Zbývala ještě jedna šance. Bohužel jsme ale výjezd na trať úplně neodhadli a já se nedokázal zavěsit za nikoho z rychlíků. Nikde nikdo kolem mě nebyl, takže ani žádný slip stream na obzoru. Sám jsem se tedy snažil co to jen šlo, ale žádný lepší čas z toho už nevzešel. Náš cíl jsme bohužel nesplnili, z čehož nejsem úplně šťastný. Nyní ale víme, že slušná kola dokážu jezdit konstantně a to je pro zítřejší závod velmi důležité. Od prvního tréninku se navíc podařilo nastavení motocyklu hodně zlepšit, takže věřím v dobrý závod. “

Foto: Drive M7 SIC Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno