Bývalý tovární jezdec Aprilie v MotoGP Sam Lowes se v příští sezóně vrátí k týmu Gresini Racing Moto2, se kterým v minulosti zažil velké úspěchy. Jorge Navarro od nich naopak přestoupí ke Speed Up Racing.

Sam Lowes se v letošní sezóně vrátil po ročním angažmá v MotoGP zpátky do střední třídy Moto2, kde nyní jezdí v týmu Swiss Innovative Investors, ale výsledky zatím nejsou takové, jaké se očekávaly. Pro příští sezónu se rozhodl vrátit k týmu Gresini Racing, se kterým jezdil předtím, než přestoupil do MotoGP a v sezóně 2016 společně vyhráli dva závody.

Sam Lowes (2018)

Sam Lowes k tomu říká: “Jsem velice rád, že budu opět pracovat s týmem Gresini Racing a sponzorem Federal Oil. Máme společné dobré vzpomínky a nedokončený business na obou stranách. V posledních sezónách jsem se toho hodně naučil a nyní je čas to ukázat. Vím, že si tým drží vysokou úroveň a 100% jim důvěřuji. Moje motivace je vyšší než kdy předtím a už se těším, až si užiji nové úspěšné partnerství s týmem Gresini Racing a jejich partnery a sponzory.”

“Letos to zatím nefunguje tak, jak jsem chtěl, protože jsme měli trochu smůlu se sponzory a některými dalšími faktory,” uvedl Sam k letošní situaci. “Tohle jsem neočekával a není to nic proti klukům v týmu, protože oni jsou skvělí, ale pro příští rok jsem chtěl něco lepšího. Vím, že chci vyhrát a když jsem předtím závodil s Gresini Racing, vyhrávali jsme a vím, že na to máme i teď. V roce 2016 jsem vyhrával závody a bojoval o titul mistra světa až do pádu na Silverstone.”

Sam Lowes (Gresini Racing 2016)

“Vždycky, když vyrazím na trať, tak chci bojovat o vítězství a jsem pozitivní v tom, že s týmem Gresini můžu příští rok opět vyhrávat. Když jsme mluvili s Faustem, tak to bylo tak pozitivní a vrátit se také k týmu s mým bývalým šéfem týmu Tommasem Raponim, je pro mě ještě lepší.”

“Během své kariéry jsem jezdil na spoustě různých motorek. Jezdil jsem na třech různých motorkách Moto2, jel jsem na motorce MotoGP a také jsem závodil ve světových Supersportech, takže mám spoustu zkušeností. To je velký přínos pro každý tým a pro Kalex bude dobré, že bude mít data ze zimních testů, abychom byli připraveni na sezónu 2019,” dodal na závěr Sam Lowes.

Fausto Gresini a Sam Lowes (2016)

Manažer týmu Fausto Gresini k tomu dodává: “Jsem velice rád, že se můžeme spolehnout na profesionalitu a talent Sama Lowese. S tím, že máme na své straně Federal Oil si jsem jistý, že se vrátíme zpátky na čelo startovního pole ve střední třídě.”

V současné chvíli v týmu Gresini Moto2 jezdí Jorge Navarro, který si s nimi užil debut ve střední třídě. Tým Gresini ale bude opět pokračovat jen s jednou motorkou, takže musel Jorge odejít a našel si angažmá ve Speed Upu.

“Jsem velice rád, že se připojím ke Speed Upu,” řekl Jorge Navarro. “Myslím, že je to skvělý tým a jeho výsledky to prokazují. V příštím roce to bude moje třetí sezóna ve třídě Moto2 světového šampionátu, takže už budu mít více zkušeností a tento vítězný projekt je pro mě motivací. Nyní jsem odhodlán dokončit sezónu jak nejlépe to půjde a začít s tvrdou prací v novém týmu, abych získal skvělé výsledky.”

Tým Speed Up závodí se dvěma motorkami. Fabio Quartararo, který s nimi letos už oslavil vítězství, se přesouvá do MotoGP a uvidí se, zda v týmu zůstane bývalý mistr světa třídy Moto3 Danny Kent. Mluví se také o tom, že by mohl do týmu přijít i Romano Fenati. Do Moto2 se vrací také Thomas Lüthi, který se ale připojí k týmu Intact GP.

Foto: MotoGP.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno