Největší událostí dnešního závodu třídy Moto2 v Misanu byl bezesporu incident mezi Romanem Fenatim a Stefanem Manzim, když za jízdy Romano hrábl na řidítko svému soupeři. Za to dostal okamžitě černou vlajku a nyní bezpečností komisaři přišli s dalším trestem.

Po zasedání bezpečnostních komisařů GP přišlo následující oznámení:

Vzhledem ke sportovním pravidlům FIM GP světového šampionátu a disciplinárnímu a arbitrážnímu kódu FIM, chce skupina komisařů FIM MotoGP informovat o sankci, kterou dostal Romano Fenati.

Dne 9. září 2018 ve 12:52 během závodu Moto2 Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini na výjezdu z šesté zatáčky se záměrně pokoušel zasahovat do stroje jiného jezdce na trati a tím mu způsobit nebezpečí. Ve článku 1.21.2 pravidel FIM motocyklové GP stojí: “Jezdec musí jet tak, aby prováděl odpovědné manévry, které nezpůsobí nebezpečí jinému závodníkovi nebo účastníkovi na trati nebo na pit lane.” Jedná se tedy o porušení pravidel ve zvláště vážném případu.

Sankce

Z výše uvedených důvodů a vzhledem k závažnosti přestupku se komisaři rozhodli udělit penalizaci v podobě suspenzaci z příštích dvou závodů mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto2.

Proti tomuto rozhodnutí je možné se odvolat do 30 minut od doručení a po zaplacení depozitu 1320€.

Stefano Manzi, který byl tím, kterého Romano Fenati ohrozil, dostal také penalizaci a to za nebezpečnou jízdu ve 12:52 ve čtvrté zatáčce. Za to dostane penalizaci šesti pozic na startovním roštu v příštím závodě Moto2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno