Indian Motorcycle oznamil spolupráci se Sébastienem Loebem. Alsaský šampion bude od letoška sedlat Indian FTR R Carbon – motocykl, jehož DNA je plná charakteru.

 

Sébastien Loeb, který nedávno zvítězil v nepředvídatelné Rallye Monte-Carlo a dojel druhý v Rally Dakar, ve věku 47 let znovu ukázal svou vysokou úroveň konkurenceschopnosti poté, co devět let kraloval mistrovství světa v rally, vytvořil řadu rekordů a vyzkoušel všechny disciplíny: Mistrovství světa cestovních vozů, Pikes Peak, Rallye Cross, Rally Dakar, Xtreme E.

Šampion zkouší a objevuje různé světy a pokaždé ukazuje své výjimečné jezdecké kvality. Méně se ví, že Sébastien Loeb objevil svou vášeň pro motoristický sport na mopedu, když se účastnil regionálních závodů, a dokonce si vyzkoušel jízdu na rychlých motocyklech na závodních okruzích a také enduro.

Spolupráce se značkou Indian Motorcycle jeho touhu po objevování zpečetí, a přestože Sébastien Loeb již mohl vyzkoušet mnoho motocyklů, podepsal partnerskou smlouvu právě s Indian Motorcycle. Chuť soutěžit a posouvat limity je společným krédem značky Indian Motorcycle a Sébastiena; za značku Indian Motorcycle hovoří pět vyhraných amerických flattrackových šampionátů v řadě a několik francouzských titulů Wilfrieda Delestra, za Sébastiena úspěchy na čtyřech kolech.

 

 

 

Indian objevil skutečného nadšence

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s tak charismatickou a talentovanou osobností, jakou je Sébastien Loeb. Během našeho setkání jsem v něm objevil skutečného nadšence, samozřejmě hlavně do aut, ale také do jednostopých vozidel a obzvlášť do motocyklů s charakterem, jako je FTR. Jsem velmi rád za toto nové partnerství, které zasahuje mimo veřejně známou Sébastienovu sféru. Základ tohoto partnerství – motocykl Indian FTR s jedinečným stylem a výkonem – je přesně tím, co Sébastien u svého budoucího motocyklu hledal,“ řekl Pierre Audoin – výkonný ředitel Indian Motorcycle pro Francii.

FTR R Carbon s dokonale vyváženým poměrem stylu a výkonu je ideální motocykl pro každodenní dojíždění i pro volný čas o víkendu. Je nezaměnitelný díky jedinečným tvarům, jezdci si rychle oblíbí jeho motor s extrémním točivým momentem, skvělou ovladatelnost a prémiové technologie, jako je odpružení Öhlins, brzdy Brembo, dynamická kontrola trakce nebo dokonce tři jízdní režimy. Sportovní charakter z něj dělá ideální motocykl pro devítinásobného mistra světa.

„Jsem velmi rád, že spolupracuji se značkou Indian. Za volantem jsem vidět častěji než za řídítky, ale vždy jsem jezdil proto, abych zažil různé pocity. Miluji jízdu, kdykoli dostanu příležitost, ať už na okruhu nebo na silnici, a FTR má všechny kvality potřebné k tomu, abych se bavil v jakémkoli tempu. Kromě samotného motocyklu mi perfektně vyhovuje duch a charakter značky Indian Motorcycle, které jsou součástí velké otevřenosti a originality,“ řekl Sébastien Loeb – ambasador Indian Motorcycle.

 

 

O INDIAN MOTORCYCLE

Indian Motorcycle, dceřiná společnost Polaris Industries Inc. (NYSE: PII), která je jejím 100% vlastníkem, je prvním americkým výrobcem motocyklů. Společnost byla založena v roce 1901 a záhy si získala srdce motocyklistů po celém světě. Stejně tak je společnost vnímána jako jedna z nejpopulárnějších a nejznámějších amerických značek díky nesrovnatelné závodní dominanci, technické vyspělosti a bezpočtu inovací a průmyslových prvenství. Dnes toto dědictví a vášeň pro motocykly znovu vzkvétá pod novým vlastníkem. Další informace naleznete na www.indianmotorcycle-intl.eu/select-country/

 

O SÉBASTIENU LOEBOVI

Sébastien Loeb, rekordman ve všech motoristických sportech. Devítinásobný mistr světa v mistrovství světa v rallye WRC, kterému suverénně kraluje se sbírkou 80 vítězství a 120 umístění na stupních vítězů. Svůj talent ukázal i v dalších kategoriích; na Dakaru dosáhl tří pódiových umístění v letech 2017, 2019 a 2022, v Rally Cross má na kontě 2 vítězství a v šampionátu Xtreme E při své první účasti s týmovou kolegyní Cristinou Gutiérrez skončil na celkovém druhém místě.

Sébastien touží po vítězství vždy a na každém povrchu, od zasněžených silnic až po duny si. Základem jeho kariéry jsou především rally disciplíny, ale ukázal, že má talent i pro jízdu na okruhu, když dosáhl druhého místa ve 24hodinovém závodě Le Mans v roce 2006 a v mistrovství světa cestovních vozů, kde získal 6 vítězství. V roce 2013 vytvořil Alsasan rekord Pikes Peak, který si udržel celých 5 let. Jeho posledním velkým úspěchem je loňské vítězství v lednové Rally Monte Carlo.

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno