Manažer superbikového týmu Milwaukee BMW hodnotí dosavadní výkony českého závodníka, který letos působí v jeho týmu. Myslím si, že při závodech není dostatečně koncentrovaný, říká ve svém prohlášení před podzimní částí sezony

Manažer týmu Milwaukee BMW se v průběhu letošní letní přestávky šampionátu Mistrovství světa Superbiků pustil do hodnocení dosavadního průběhu letošní sezony. V rámci tohoto rozhovoru se pan Shaun Muir dostal i k hodnocení výsledků českého závodníka Karla Abrahama.
 
Dle slov tohoto manažera má Karel ve svých výkonech velké rezervy a rozhodně má co zlepšovat. Po závodech v americké Laguně Seca drží Karel celkově osmnácté místo v tabulce šampionátu, což je dle slov Muira hluboko za očekáváním od jezdce, který přišel z MotoGP.
 
 
„Na začátku letošní sezony jsem Karla neznal, takže jsem nevěděl, jak se chová. Nevěděl jsem také, jaká je jeho fyzická i psychická kondice. Při závodech v Thajsku jsem ale v jeho psychice našel jisté slabosti. Když jezdec zajede ve warm-upu druhý čas a poté jej není schopen zopakovat, je to jasný problém. Myslím si, že při závodech není dostatečně koncentrovaný, s ostatními jezdci nebojuje na hraně. Závodník se musí prát o pozice se svými soupeři v každé zatáčce. Ve WSBK se závodí jinak, než v MotoGP, tady musí jezdci válčit v každé zatáčce. Když jsem ho pozorovat ve stejné zatáčce, každé ze tří kol zde projel zcela jinou stopou. Myslím si, že na této oblasti musí momentálně nejvíce zapracovat, pak přijdou i výsledky,“ řekl Shaun Muir.

Foto: autor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here