Team Five two racing se zúčastnil prvních závodů serial ADAC Northern Europe cupu, který se jel společně se seriálem BSB v Britském Silverstone.

V pátek Oliver odjel volný trénink, ale vzhledem k podmínkám stihl jen 5 kol a ve své podstatě pouze zjišťoval co a jak s motorkou a kudy vede trať. Odpoledne pokračoval třicetiminutovou kvalifikací, kde se mu podařilo zajet druhý čas ve své kategorii standard a třináctý čas celkově. Následovala druhá kvalifikace v sobotu  ráno, bohužel hned v prvním kole na vodě přebrzdil předek a skončilo to nepěkně vypadajícím pádem v rychlosti přes 160 km/h, který se naštěstí obešel bez následků na jeho zdraví. Motorku jsme dali dohromady a Oliver mohl nastoupit do odpoledního závodu, nicméně bez jediného kala najetého na vodě, diky rannímu pádu. Start nebyl úplně optimální, ale během dvou kol se dostal do rytmu a byl schopen jet s prvními dvěma jezdci kategorie a 13. místě celkově ( na startu bylo 48 jezdců – 17 kategorie standard, zbytek GP BSB + ADAC ). Po drobné chybě se na Olivera dotáhl Manou Antweiler se kterým Oliver bojoval až do posledního kola, čímž ztratili kontakt se dvěma jezdci na špici. V posledním kole Oliver tento souboj rozhodl ve svůj prospěch a ve svém prvním závodě na motocyklu Moto3 si tak třetím místem vyjel i první pódium.

V nedělním warm upu jsme Oliverovi na základě jeho připomínek změnili nastavení a ukázalo se, že dobrým směrem. Do závodu startoval z 10. Místa na roštu (pool position v kategorii standard), protože v sobotu se mu podařilo zajet nejrychlejší kolo závodu.Oliver dobře odstartoval a ihned od prvního kola se držel ve skupince bojující o podium. Celý závod jela skupina pohromadě a ve vedení se střídali tři jezdci – Oliver, Matthias Meggle a Simon Jespersen. V poslední zatáčce posledního kola se Oliverovi podařilo najet optimálně vnitřní stopu a rozhodnout závod pro sebe s nicotným rozdílem 0,003 s přičemž všichni tři jezdci projeli cílem v 0,009 s.

Stojí za zmínku, že celkem bylo na startu 48 jezdců – 17 kategoriie standar, ostatní moto3 GP a v tomto poli Oliver zajel celkové 9. Místo.

Oliver tak veze ze Silverstone 41 bodů a odjíždí na čele průběžného pořadí serial ADAC Northern Europe cupu do Assenu, kde se příští víkend závodí společně se seriálem WSBK.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Pirelli  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.

Foto: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno