Bývalý závodník MotoGP Sete Gibernau se v příštím roce vrátí do sedla motorky. Závodit bude s týmem Pons Racing v nově vzniklém šampionátu elektrických motorek MotoE.

Jak již bylo dříve oznámeno, v příští sezóně se během vybraných závodních víkendů MotoGP pojede nový světový pohár elektrických motorek MotoE. Během letošního roku nám vždy při Velkých cenách tuto motorku představují různé osobnosti a známé týmy z depa MotoGP postupně zaplňují startovní listinu. Nyní se zajímavou zprávou přichází tým Pons Racing, se kterým bude v příští sezóně závodit Sete Gibernau, dvojnásobný vicemistr královské třídy a dřívější velký rival Valentina Rossiho.

Španěl v královské třídě odjel 11 sezón a nyní se vrací k týmu, se kterým závodil ve třídě 250 ccm v roce 1995. Je jasné, že bude Sete Gibernau jedním z hlavních tahounů nově vzniklé závodní třídy. Během Grand Prix Valencie pak proběhne tisková konference, která je naplánována na pátek v 17:45.

Sete Gibernau

“Nikdy bych si nemyslel, že se budu účastnit motocyklového šampionátu od chvíle, co jsem definitivně skončil. Ale život vám vždycky přinese překvapující chvíle a po deseti letech, co jsem skončil a bez toho, aniž bych závodil, jsem zpátky. Děkuji Sitovi za příležitost a za to, že o mě tak stáli a přesvědčili mě do této nové vzrušující výzvy. Budu tvrdě pracovat, abych se někomu, jako je Sito, odvděčil. Jsem velmi nadšený z toho, že pojedu na této nové generaci elektrických motorek a zahraji si svou malou roli při jejich vývoji. Zároveň budu moci říct, že jsem jezdil na třech generacích motorek, které závodily ve světovém šampionátu: dvoudobé, čtyřdobé a elektrické motorky.”

Sito Pons

“Když byl představen nový světový pohár MotoE, měli jsme jasno, že se chceme stát jeho součástí. Bez pochyb jsou elektrické motorky budoucností a jsme hrdí, že jsme toho součástí. Bylo jasné, že jsme chtěli mít zkušeného závodníka a nevidím lepší možnosti, než že se k tomuto projektu připojí Sete Gibernau. Znám jeho schopnosti a hrdost. Od chvíle, co Sete souhlasil s tím, že se stane součástí tohoto projektu, jsem si byl jistý, že se připraví a dá do toho všechno, tak jako to vždycky dělal ve své sportovní kariéře, a bude bojovat o přední pozice. Díky svým zkušenostem a schopnostem byl pro ostatní vždy referencí ve své třídě. Jsem velice šťastný, že ho budeme mít a už se nemůžu dočkat, až spolu začneme pracovat na této nové výzvě.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno