Výrazně vyšší výkon, který se hned projevil i na výsledném čase. To je ta nejdůležitější změna, kterou po prvních testech MotoGP v sezoně 2015 zaznamenal Karel Abraham

Výrazně vyšší výkon, který se hned projevil i na výsledném čase. To je ta nejdůležitější změna, kterou po prvních testech MotoGP v sezoně 2015 zaznamenal Karel Abraham.

Český jezdec, který nastupuje do své páté sezony v královské kubatuře, odjezdil v tropickém počasí za tři dny 140 kol a v kombinovaných výsledcích dosáhl na 23. místo. Čas 2:02,297 naznačil potenciál, jaký motocykl Honda RC213V-RS má. Už druhý testovací den Karel Abraham překonal svůj dosavadní osobní rekord na okruhu v Sepangu.

Měřítkem testů můžou pro Karla Abrahama být další jezdci na strojích Honda specifikace „open“. Všechny čtyři stroje jsou seřazeny mezi sedmnáctým a čtyřiadvacátým místem. Nejlepší Nicky Hayden uzavřel testy s náskokem 791 tisícin na Karla Abrahama, za českým jezdcem pak zaostal předloňský vicemistr série WSBK Eugene Laverty.

Výsledky testů najdete …ZDE

Karel Abraham 

 

Karel Abraham, jezdec týmu AB Motoracing:

Můžeme být spokojení s progresem během testů. Čas sám o sobě je dobrý, ale je jasně vidět, že konkurence bude letos strašně tvrdá a výsledky těsné. Čeká nás hodně práce především na nastavení pružení. Nově používáme materiál od značky Showa a systém pracuje jinak, než jsme byli zvyklí. Znamená to pro nás začít úplně od nuly, nemůžeme prakticky vůbec použít nastavení z loňského závodu v Sepangu. Brzdy používáme od Nissin, tedy také od dodavatele Hondy. S nimi jsem jezdil už na konci sezony, takže jsem si zvykl rychle. Těším se na další testy, až budeme moci dotáhnout to, co jsme teď začali.“

Foto: Cardion AB Motoracing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here