Sobotní program WSBK v Assenu neprobíhal dle plánu a vše ovlivnilo počasí, když byly oba dva dnešní závody zrušeny kvůli sněhu. Kvůli tomu je upraven harmonogram na neděli.

Sobotní program v Assenu začal třetími volnými tréninky a počasí nebylo pro týmy a jezdce vůbec přívětivé. Sice bylo jasno a svítilo sluníčko, ale teplota vzduchu se pohybovala jen u 2°C a během dopoledne se nedostala přes 5°C. Trať na tom nebyla o moc lépe a měla jen o pár stupňů více. Po dopoledních trénincích se rozjely Superpole jednotlivých tříd, ale ty už začalo ovlivňovat počasí, když začalo sněžit. Superpole třídy Supersport bylo navíc přerušeno červenou vlajkou po těžkém pádu, kvůli kterému se musela čistit trať.

Vrcholem odpoledního programu měl být závod nejsilnější třídy Superbike, ale opět si s jezdci pohrálo počasí. V Assenu začalo hustě sněžit a závod byl dlouhou dobu odložen. Poté už to vypadalo, že se počasí umoudří a jezdci se srovnali na startovním roštu. Bohužel tu dlouho nepobyli a vrátili se zpátky do boxů kvůli dalšímu sněžení. Ředitelství závodů se rozhodlo závod zrušit s tím, že se odjede v neděli místo původně krátkého závodu Superpole.

Na závěr dne se měl jet závod Last Chance, ze kterého mohlo postoupit šest jezdců do zítřejšího závodu třídy Supersport 300. Podmínky na trati se začaly zlepšovat, trať osychala a vypadalo to, že užijeme hezký závod. Jezdci vyrazili na trať a největší loterie byla s pneumatikami, zda jet na suchých nebo mokrých. Trať v Assenu rychle usychá, ale bylo na ní ještě dost vlhkých míst. Když už zbývalo do startu závodu necelých pět minut, opět se v první zatáčce silně rozsněžilo, což za chvilku přišlo i na startovní rošt a jezdci se podobně jako ve třídě Superbike stěhovali pryč. Závod byl okamžitě zrušen. Podle provizorního startovního roštu to vypadalo, že postupujících šest jezdců bude určeno na základě Superpole. Kvůli tomu byl tak přišli o šanci zabojovat o postup Vojtěch Schwarz i Alexandra Pelikánová. Nakonec ale přišlo oznámení, že se jako “Last Chance” bude brát Warm Up, ze kterého postoupí šest nejrychlejších, kteří nepostoupili do závodu ze Superpole. Oliver König si postup do zítřejšího závodu vybojoval v Superpole, kde těsně skončil na 30. místě, což je poslední postupová pozice.

Pro zítřek byl upraven harmonogram následovně:

9:00 – 9:15 – Superbike – Warm Up

9:25 – 9:40 – Supersport – Warm Up

9:50 – 10:05 – Supersport 300 – Warm Up

11:00 – Superbike – 1. závod

12:15 – Supersport – závod

14:00 – Superbike – 2. závod

15:15 – Supersport 300 – závod

Výsledky Superpole Superbike

Výsledky Superpole Supersport

Výsledky Superpole Supersport 300

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno