Poslední den testování Moto2 byla nejrychlejší španělská trojice Acosta, Canet a Lopez, přičemž Pedro Acosta byl opět nejrychlejší, Filip Salač dnes čtrnáctý.

Soukromé testy Moto2 na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto se chýlily ke konci a opět je provázelo nádherné počasí, které týmům a jezdcům umožnilo během dvou pracovních dnů dostatečně kroužit, než se sbalí a vydají se do Portimaa.

Portugalsko bude dějištěm první Grand Prix sezony, která se uskuteční příští týden a oficiálních testů kategorií Moto2 a Moto3, které začnou tento pátek a skončí v neděli.

Test v Jerezu byl pro jezdce příležitostí poprvé si vyzkoušet nový motor Triumph, který se bude do této kategorie montovat. Motor, který nabízí o 400 otáček více než ten předchozí a zlepšuje odezvu ve středním pásmu. Včera jej používalo osm jezdců, zatímco dnes bylo jeho použití standardizováno pro všechny jezdce.

 

 

A zdá se, že zlepšení je citelné, i když časy nejsou oficiální. Dnes, při rozlučce této kategorie do Grand Prix Španělska, to byl opět domácí jezdec Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), včerejší dominátor, který udával tempo a zlepšil svůj nejlepší včerejší čas o dvě desetiny na čas 1’41,309, což je pod nejlepším oficiálním kolem na této trati, které v roce 2021 zajel Brit Sam Lowes s časem 1’41,313.

Španěl tak prezentuje ostatním jezdcům své předpoklady k tomu, aby se stal jedním z favoritů na titul v této sezóně. Ještě tento víkend bude mít v Portugalsku dobrou příležitost potvrdit svou rychlost s ostatními soupeři.

Dnes byl o dvě desetiny před Španěly Aronem Canetem (1’41,575) na druhém a Alonsem Lopezem (1’41,575) na třetím místě. Čtvrté místo obsadil Tony Arbolino (1’41,732), následovaný Samem Lowesem s časem 1’41,851.

Za Lowesem se umístil Albert Arenas na šestém místě s časem 1’41,852. Sedmý byl Lukáš Tulovič s časem 1’42,078. V první desítce se umístili Joe Robert (1’42,174), Barry Baltus (1’42,190) a Manuel Gonzalez (1’42,307).

Český jezdec z Všejan, Filip Salač, dnes skončil čtrnáctý, ale svůj včerejší čas vylepšil o necelé čtyři desetiny na konečných 1’42,566.  Filip ve své zprávě: „První 2 dny testů za námi. Bohužel jsem měl dnes větší pad v zatáčce číslo 7, ale naštěstí sem jen naražený. S týmem jsme odvedli velký kus práce a už se těším na oficiální testy do Pörtimaa, které jsou od pátek do neděle. Díky Všem za podporu!

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: Gresini Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno