Po šestihodinové penalizaci za nepovolenou výměnu pneumatik, je Španěl Marc Coma připravený v roce 2011 opět tvrdě bojovat o celkové vítězství v nejtěžším závodě světa – Rally Dakar.

15. pozice v roce 2010 byla pro Comu nejhorším umístěním v cíli Dakaru, ze všech jeho dokončených závodů této legendární soutěže. V letošním roce pojede kompletní špička na strojích 450 ccm a pro dvojnásobného vítěze Marca Comu to tak bude velká změna nejen v technice, ale i ve strategii závodu, do něhož Coma nastoupí s obměněným realizačním týmem, kde vedle Jordi Arcaronse, který s Comou jezdí od jeho debutu, dostává velký prostor i bývalý Španělův kolega a vítěz devíti dakarských etap, Giovanni Sala.

„Marc mi zavolal a zeptal se mně, co dělám v lednu,“ říká Giovanni Sala. „Nečekal jsem to, ale pochopitelně jsem jeho nabídku ihned přijal. Ještě nikdy jsem takovouto roli v týmu neměl, ale jsem velmi motivovaná a chtěl bych odvádět co nejlepší práci.“

Dalším členem týmu Marca Comy v cestě v boji za celkovým vítězstvím, je Juan Pedrero Garcia, kterého si Coma najal do role rychlé pomoci, což znamená, že Pedrero jako aktivní účastník Rally Dakar 2011 v případě jakéhokoliv problému bude svému šéfovi pomáhat. „Po mých prvních dvou Dakarech, ale i díky mým technickým znalostem, jsem ho přesvědčil, že mu dokážu dělat silnou podporu. Ukázal jsem mu, že mi může důvěřovat,“ říká na svou úlohu Juan Pedrero Garcia, jenž při svém dakarském debutu v roce 2009 dojel na 49. pozici a v loňském roce pak skončil na perfektním 10. místě.

A co na doplnění svého týmu říká samotný Marc Coma? „Všechno bylo rozhodnuto, jdeme si pro vítězství!“

Foto: J. van Oers

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here