Z českých posádek se můžeme těšit na výkony motocyklistů Petra Vlčka, MarianaStarého (oba Klymčiwracing) a Zbyňka Olmera, Zbyňka Olmera juniora a Martina Novotného ( všichni Czech Beer Rally Team). V kategorii automobilů nastoupil Tomáš Ouředníček s navigátorem DavidemKřípalem. Právě ti se na závod vrací po obludně vypadajícím pádu z předchozího ročníku, kdy zcela zdemolovali svůj zavodní speciál Ford Ranger.

 

Start včerejší etapy byl umístěn na PlageBlanche s 25 kilometry hladkého písku, takže se celé startovní pole muselo přesunout z 260 kilometrů vzdáleného města Agadir, ve kterém byl zřízen provizorní bivak a proběhly zde technické
a administrativní přejímky. A právě při přejezdu na start rychlostní zkoušky došlo k tragické nehodě, při které se střetnul závodní kamion holandské posádky s místní dodávkou, jejíž řidič na místě zemřel.

 

V kategorii motocyklů dojel na prvním místě SkylerHowes (KlymčiwRacing). Nutno podotknout, že zvítězit hned v první etapě nebyl jeho cíl.

„ Záměrně jsem jel volněji,  nechci v zítřejší etapě kreslit trať.“

 

To se mu nakonec nevyplnilo- díky penalizaci do té doby prvního Joana Pedrery.

Mezi českými motocyklisty dojel na 4.. pozici nejlépe Zbyněk Olmer junior, Petr Vlček na 8. , Martin Novotný na 21. a Marian Starý na 24. pozici. Zbyněk Olmer starší obsadil 27. místo.

 

„Jelo se mi dobře. I když jsem jel bez přední brzdy.“ podotkl spokojený Olmer v cíli prvního závodního dne. Ostatním závodníkům se naštěstí vážnější problémy vyhnuly.

 

Ouředníčkův automobil dorazil do cíle první etapy na 6. pozici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno