Aktuální informaci o zdravotním stavu Fausta Gresiniho opět poskytl jeho tým Gresini Racing.

Majitel italského týmu Gresini Racing, Fausto Gresini, již několik týdnů bojuje s těžkou formou viru Sars-Cov-2. Poté, co byl v nemocnici Maggiore Carlo Alberto Pizzardi v Bologni hospitalizován a následně uveden do řízeného komatu, byl před necelými dvěma týdny probuzen.

Stále potřebuje k dýchání podporu ventilátoru, nicméně s lékaři spolupracuje a postupně se uzdravuje, přestože jeho stav je stále vážný. Je na jednotce intenzivní péče, kde je pod neustálou kontrolou lékařů.

Nicola Cilloni – ošetřující lékař

„Celkový klinický stavy Fausta Gresiniho je stabilní, ale stále souvisí s přetrvávající respirační nedostatečnosti. Fausto má stále nutnou podporu dýchání. Je vzhůru, je velmi kooperativní a dokáže podstupovat fyzioterapii. Nemoc ho podrobuje zkoušce, ale jeho síla vůle je stále bezkonkurenční. Jeho stav je ale stále vážný kvůli přetrvávání pneumonie související s Covidem, která výrazně ohrožuje okysličení krve, takže je nutné pokračovat v mechanické ventilaci spolu s podáváním utlumujících léků, aby se udržel dostatek kyslíku v krvi. Naštěstí nejsou v současné době poškozeny ostatní orgány. Naplánovali jsme posturální procesy a použití specifických inhalačních léků s cílem zlepšit dýchání.“

 

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: team Fausto Gresini

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno